Nasze Liceum Ogólnokształcące umożliwia sukces każdemu uczniowi na miarę jego możliwości, skutecznie przygotowuje do matury, wyposaża absolwenta w umiejętności, które pozwolą mu zaistnieć w dorosłym życiu. Wysokie kwalifikacje zawodowe nauczycieli gwarantują realizację ambitnych działań w zakresie kształcenia i wychowania.

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 


!!! Uwaga maturzyści !!!

W sekretariacie szkoły można odbierać loginy i hasła do konta OKE w celu sprawdzenia własnych wyników maturalnych.


Uwaga uczniowie-kandydaci do I klasy:

Od nowego roku szkolnego uczniowie I klasy dojeżdżający do szkoły otrzymają rekompensatę w wysokości 50% wartości biletu miesięcznego.

Informacja Starostwa Powiatowego w Słubicach.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH 2018

  • 21 SIERPNIA 2018 GODZ. 9:00- POPRAWKOWE EGZAMINY MATURALNE

  • Egzaminy poprawkowe dla uczniów klas I i II

DZIEŃ/DATA

PRZEDMIOT

wtorek

21 sierpnia 2018 godz. 9:00

język niemiecki

gab. 22

wtorek

21 sierpnia 2018 godz. 9:00

chemia

gab. 22

środa

22 sierpnia 2018 godz. 9:00

matematyka

gab. 17

czwartek

23 sierpnia 2018 godz.9:00

język polski

gab. 22

piątek

24 sierpnia 2018 godz. 9:00

 

WOS

historia i społeczeństwo
gab. 22

wtorek

24 sierpnia 2018 godz.9:00

biologia

laborat.biologiczne

UWAGA!

Zmiany w planie zajęć w LICEUM DLA DOROSŁYCH !!!

W piątek 13.10.2017 grupa uczniów z naszej szkoły wraz z panią dyrektor Marią Jaworską udała się do Parafii pw. Ducha Świętego, gdzie w tym roku odbyła się akcja „Pola Nadziei” na rzecz hospicjum św. Wincentego a'Paulo w Słubicach. Jak co roku przed zimą przedszkolaki, uczniowie gimnazjów i szkół średnich, w tym liceum, spotykają się i pomagają sadzić żonkile. Przed wygłoszeniem przemowy wstępnej, którą zaczął proboszcz parafii, wypuszczono balony z helem, które wzbudziły wielkie zainteresowanie wśród maluszków i uczniów. Po krótkim wstępie rozdano cebulki żonkili, które zasadziliśmy w wyznaczonym do tego miejscu. Po całym wydarzeniu czekał na uczniów słodki poczęstunek.

Autorzy: Patrycja Jurkiewicz z II D i Weronika Maliczak z II C

4 października odbyły się w naszej szkole wybory. Uczniowie wszystkich klas oraz nauczyciele – wszyscy stawili się przed urną wyborczą, od komisji wyborczej otrzymali kartki na głosowanie, aby wybrać Samorząd Uczniowski, Opiekuna Samorządu Uczniowskiego oraz Rzecznika Praw Ucznia.

Wyniki wyborów:

Samorząd Uczniowski
przewodniczący Jakub Czak
członkowie: Michał Wroniewicz, Zofia Nowak

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Marcel Dagiel

Rzecznik Praw Ucznia
Jolanta Bałdys

29 września odbyły się Mistrzostwa Biegów Przełajowych, czyli Golicka Mila, w której wzięli udział również uczniowie z naszego liceum. Każdy dał z siebie wszystko, godnie reprezentując szkołę. Uczniowie zajęli następujące miejsca na podium:

  • I miejsce: Patrycja Ślusarz,
  • II miejsce: Marcel Klukiewicz,
  • III miejsce: Katarzyna Krzyżan, Katarzyna Sikorska,
  • IV miejsce: Julia Groenenboom, Anna Szoja,
  • V miejsce: Zofia Nowak, Szymon Więcek,
  • VI miejsce: Karolina Oczyńska.

Świetnie poradzili sobie również: Marcel Biały, Julia Kozova, Klaudia Kwiecińska, Roman Mateev, Paulina Reus, Michał Stefaniak, Vlad Tarasiuk, Krystian Uliński, Szymon Wiencek, Michał Wroniewicz, Michał Znajkiewicz (kolejność alfabetyczna).

Julia Groenenboom i Patrycja Ślusarz z II C

W piątek 29 września odbyła się kolejna, już siódma edycja spartakiady sportów obronnych zorganizowana przez Powiat Słubicki. My również mieliśmy swoją reprezentację. Ksiądz Jerzy Frejnik, Marcel Dagiel oraz Dorota Rutka ostro rywalizowali z reprezentacjami innych szkół i jednostek administracyjnych powiatu, np. w konkurencjach sztafetowych, pożarniczych, pierwszej pomocy, biegu z mapą na orientację czy w strzelaniu z łuku i z wiatrówki – dziękujemy.

We wtorek, 19 września, uczniowie wszystkich klas, wspólnie ze swoimi wychowawcami, wzięli udział w Szkolnym Dniu Sportu.
Działo się - dużo, aktywnie i wesoło!
A ponieważ pogoda dopisała, znalazł się też pretekst do zrobienia zdjęć klasowych.
Zapraszamy do galerii.

15 września dyrektor Maria Jaworska, w imieniu Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach podpisała umowę partnerską z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w imieniu którego porozumienie o współpracy podpisali Prorektor UAM ds. kształcenia prof. dr hab. Beata Mikołajczyk oraz dyrektor administracyjny Collegium Polonicum dr Krzysztof Wojciechowski.
Na mocy porozumienia uczniowie naszej szkoły zostaną objęci patronatem Collegium Polonicum oraz Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego (PNIB). Celem patronatu jest umożliwienie uczniom pogłębiana zainteresowań w obszarze nauk humanistycznych i przyrodniczych w następujących dziedzinach: język angielski, język niemiecki, język polski, biologia, oraz historia.

14 września została przeprowadzona próba ewakuacji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Cała akcja przebiegła prawidłowo, szybko i sprawnie.

W poniedziałek 11 września gościliśmy w naszej szkole dwóch pisarzy, Olka Witta oraz Lorenza Hippe, którzy w ramach warsztatów pisarskich, wspólnie z uczniami zajmą się tematami poruszanymi w sztuce Romeo i Julia Shakespeare'a, aby na nowo i oczami młodych "przerobić i przepracować" tematy miłości, nienawiści, braku wolności wyboru, niezgody pomiędzy np. grupami młodzieżowymi, czy współczesnymi sposobami na rozwiązywanie tego typu problemów. Warsztaty pisarskie będą odbywać się we wszystkich szkołach biorących udział w kolejnym projekcie edukacyjnym z Brandenburską Orkiestrą Państwową we Frankfurcie/O, a ich rezultatem będzie stworzona przez uczniów zupełnie nowa sztuka "Romeo. Julia", która zostanie wystawiona pod koniec kwietnia 2018 r. na scenie Kleist Forum we Frankfurcie.

We wtorek 5 września uczniowie wszystkich pierwszych i drugich klas spotkali się z przedstawicielką Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we Frankfurcie - Christine Hellert. Uczniowie obejrzeli relację z ubiegłorocznego, wielkiego projektu edukacyjnego z orkiestrą, którego rezultatem było przedstawienie "Obrazki z wystawy" do muzyki M. Musorgskiego i O. Respighi'ego i w którym to brały udział uczennice z naszej szkoły. Uczniowie dowiedzieli się, że również w tym roku planowane jest przeprowadzenie równie wielkiego, polsko-niemieckiego projektu edukacyjnego. Christine Hellert oraz Dorota Rutka (koordynująca udział naszych uczniów) przedstawiły tegoroczny projekt, którego efektem będzie spektakl "Romeo i Julia", wystawiony pod koniec kwietnia 2018 r. na scenie Kleist Forum we Frankfurcie. Do tegorocznego projektu zgłosiło się 15 uczniów.

Joomla Templates - by Joomlage.com