W związku z zaistniałą sytuacją w oświacie, napisane testy kandydatów do Szkolnego Projektu Polsko-Niemieckiego w Gimnazjum we Frankfurcie zostaną sprawdzone w terminie późniejszym.

W związku z powyższym do II etapu rekrutacji (wyjątkowo w tym roku) zostają zakwalifikowani wszyscy kandydaci którzy złożyli podania i przystąpili do testów.

Każdy kandydat otrzyma informację drogą elektroniczną i tradycyjną drogą pocztową o terminie rozmowy kwalifikacyjnej w Gimnazjum we Frankfurcie.

Dyrektor szkoły Maria Jaworska

Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta w Słubicach informuje, że jeśli nie dojdzie do porozumienia oświatowych związków zawodowych ze stroną rządową, pracownicy szkoły rozpoczną akcję strajkową polegającą na powstrzymaniu się od świadczenia pracy w poniedziałek 8. kwietnia 2019r. o godz. 8:00 do odwołania.

Maria Jaworska

Do 29 marca 2019r.,przyjmujemy podania kandydatów do klasy 9 (po szkole podstawowej) lub klasy 10 (po gimnazjum) w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą.

6 kwietnia 2019 r. o godz. 11:00 kandydaci, którzy złożą podania, spotkają się w Zespole Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta w Słubicach na teście z języka niemieckiego.

WYNIKI XVIII POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA KLAS GIMNAZJLNYCH

1 marca odbyła się ostatnia edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas gimnazjalnych.
Przedstawiamy wyniki konkursu:

• I miejsce- Cyprian Jurkowski – Gimnazjum Nr 1 w Słubicach
  • II miejsce- Franciszek Moszczuk- Gimnazjum Nr 1 w Słubicach
  • III miejsce- Bartłomiej Zimniak- Gimnazjum Nr 2 w Słubicach

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 1 w Słubicach.

Gratulujemy!!!

WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
MATEMATYCZNY TRIATHLON

Konkurs odbył się 1 marca 2019. Do konkursu zgłosiło się 24 uczniów z ośmiu szkół podstawowych powiatu słubickiego.
Oto, jak przedstawiają się wyniki konkursu.

• Tytuł MISTRZ ROZWIĄZYWANIA ZADAŃ LOGICZNYCH I ŁAMIGŁÓWEK otrzymuje Mikołaj Czyżewski ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Słubicach
  • Tytuł MISTRZ ROZWIĄZYWANIA ZADAŃ LICZBOWYCH otrzymuje Mikołaj Abbas ze Szkoły Podstawowej Nr2 w Słubicach
  • Tytuł MISTRZ ROZWIĄZYWANIA ZADAŃ GEOMETRYCZNYCH otrzymuje Michalina Bielecka ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Słubicach

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

I miejsce Maja Bałuszek- Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Banacha w Żaganiu
II miejsce Oliwia Grudzińska- Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Banacha w Żaganiu
III miejsce Bartosz Bąk- Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Banacha w Żaganiu

Gratulujemy!

Luty obfitował w sportowe zmagania – 8 lutego Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej w Kowalowie, 11 lutego Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej w Rzepinie i 27 lutego Mistrzostwa Powiatu w Piłce siatkowej w Starościnie.
We wszystkich trzech rywalizacjach reprezentacje naszych chłopaków zajęły II miejsce.

Dziękujemy za reprezentowanie szkoły i gratulujemy!

Opiekun: nauczyciel w-f – Lucyna Sierbin

27 lutego 2019r. odbył się w naszej szkole XII Powiatowy Konkurs Chemiczny "Chemia a środowisko" dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych powiatu słubickiego.
Warto zaznaczyć, że uczestnicy wcześniej musieli napisać pracę na jeden z tematów: 1. Czy można i w jaki sposób ograniczać emisję CO2 i innych gazów do środowiska? 2. Wybrane pierwiastki, ich pozytywny i negatywny wpływ na środowisko. W drugim etapie konkursu rozwiązywali test.
Po konkursie wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach mydlarskich i własnoręcznie wykonali kolorowe i pachnące mydełka, które stały się pamiątką z wizyty w naszej szkole.
Uczestnicy konkursu oraz warsztatów z zainteresowaniem wysłuchali również prezentacji przygotowanej przez dziewczęta z klasy I BD, Dominikę Kołyszko i Karolinę Zielińską, na temat historii klasyfikacji pierwiastków i tablicy Mendelejewa.

Wyniki Powiatowego Konkursu Chemicznego "Chemia a środowisko":

• I miejsce - Bartłomiej Zimniak z Gimnazjum nr 2 w Słubicach,
  • II miejsce - Michalina Bielecka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach,
  • III miejsce - Julia Wojtkiewicz z Gimnazjum w Cybince,

Wyróżnienie - Dobrosława Cholewczyńska z Gimnazjum nr 2 w Słubicach.

Gratulujemy!
Zapraszamy do udziału w naszym konkursie za rok!

Organizator: nauczyciel chemii - Sławomira Czerniawska

W przeprowadzonych 27 lutego 2019r. w Urzędzie Miejskim gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych, nasi uczniowie zajęli I miejsce - Filip Pietrow i III miejsce - Paulina Reus. Tym samym zakwalifikowali się oni do etapu powiatowego, który odbędzie się w pierwszej połowie marca.
Cieszymy się bardzo, gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnym etapie turnieju.

Więcej informacji:

26 lutego 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach szkolnych Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego.

Wyniki:

• I miejsce: Oliwia Kopka z klasy I AC
  • II miejsce: Damian Jaworski z klasy II A
  • III miejsce: Kamila Kruszelnicka z klasy I BD
  • IV miejsce: Jakub Kozłowski z klasy I AC
  • V miejsce: Cezary Lalak z klasy II C

Wymienione osoby zostały zgłoszone do drugiego etapu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

22 lutego wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy uczestnik szkolenia musiał przećwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową, obsługę defibrylatora, a także każdy mógł uzyskać odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.
Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników uzyskał certyfikat ukończenia kursu.