Nasze Liceum Ogólnokształcące umożliwia sukces każdemu uczniowi na miarę jego możliwości, skutecznie przygotowuje do matury, wyposaża absolwenta w umiejętności, które pozwolą mu zaistnieć w dorosłym życiu. Wysokie kwalifikacje zawodowe nauczycieli gwarantują realizację ambitnych działań w zakresie kształcenia i wychowania.

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 


!!! Uwaga maturzyści !!!

W sekretariacie szkoły można odbierać loginy i hasła do konta OKE w celu sprawdzenia własnych wyników maturalnych.


Uwaga uczniowie-kandydaci do I klasy:

Od nowego roku szkolnego uczniowie I klasy dojeżdżający do szkoły otrzymają rekompensatę w wysokości 50% wartości biletu miesięcznego.

Informacja Starostwa Powiatowego w Słubicach.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH 2018

  • 21 SIERPNIA 2018 GODZ. 9:00- POPRAWKOWE EGZAMINY MATURALNE

  • Egzaminy poprawkowe dla uczniów klas I i II

DZIEŃ/DATA

PRZEDMIOT

wtorek

21 sierpnia 2018 godz. 9:00

język niemiecki

gab. 22

wtorek

21 sierpnia 2018 godz. 9:00

chemia

gab. 22

środa

22 sierpnia 2018 godz. 9:00

matematyka

gab. 17

czwartek

23 sierpnia 2018 godz.9:00

język polski

gab. 22

piątek

24 sierpnia 2018 godz. 9:00

 

WOS

historia i społeczeństwo
gab. 22

wtorek

24 sierpnia 2018 godz.9:00

biologia

laborat.biologiczne

Nie tylko maturzyści mieli swoją Studniówkę - także uczniowie klas drugich 19 stycznia bawili się na swoim balu, na Połowinkach!

Tegoroczne Połowinki klasy II A, II C i II D przejdą do historii szkoły - podobno tak dobrej zabawy i tak dobrze przygotowanych i przeprowadzonych Połowinek nikt w szkole nie pamięta! O czym z zapałem przekonują uczniowie razem ze swoimi wychowawcami - Joanną Baś, Katarzyną Piątek i Marcelem Dagielem.

Tym razem w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Polskiego! Mozolna praca Oli Świdurskiej i Patrycji Jończyk z III C została doceniona. Dziewczyny miały do napisania prace literackie na wybrany temat. Prace, które nie mogły być krótsze niż 10 stron A4, powstawały w bólach ;) i między przygotowaniami do matury! Udało się przejść do etapu okręgowego!
Gratulujemy i trzymamy kciuki podczas kolejnych zmagań!

Opiekun: Marietta Szleszyńska

17 stycznia klasa I A, w ramach współpracy z Brandenburską Orkiestrą Państwową we Frankfurcie, wzięła udział w próbie koncertu filharmonicznego szykowanego na 19 stycznia tego roku. Uczniowie przysłuchiwali się, jak muzycy doskonalili wykonanie koncertu na dwa fortepiany, perkusję i orkiestrę węgierskiego kompozytora Beli Bartoka. Ta nietypowa lekcja odbywała się z urządzeniami ohrphon, pozwalającymi na słuchanie muzyki i obserwowanie pracy dyrygenta oraz całej orkiestry, ale również jednoczesne słuchanie komentarzy w języku polskim, objaśniających wszystko, co działo się na scenie filharmonii, podających szczegóły dotyczące granego właśnie utworu czy życiorysu kompozytora.

Wzięcie udziału w tak nietypowej lekcji było dla wszystkich ciekawym doświadczeniem.
Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne klasy będą mogły wziąć udział w tego typu spotkaniach z muzyką.

Opiekun: Dorota Rutka

13 stycznia w Hotelu Cargo bawili się uczniowie klas III A, III C i III D z wychowawcami - Anną Brzezińską, Magdaleną Zielińską i Sławomirą Czerniawską, z pozostałymi nauczycielami z grona pedagogicznego oraz rodzicami, będącymi w komitecie organizacyjnym studniówki.

Teraz zostało tylko porządnie przygotować się do matury...
To już TYLKO 100 dni!

3 listopada 2017 odbył się w naszym liceum I etap 41. Olimpiady Języka Niemieckiego organizowany przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. W olimpiadzie tej uczestniczyło 8 uczniów naszej szkoły.
Do drugiego etapu zakwalifikowała się Ania Wysoczańska z klasy 1c.
12 stycznia odbył się drugi etap tej olimpiady. Ania dzielnie poradziła sobie z trudnymi zadaniami.

Gratulujemy!
Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszej uczennicy.
Opiekun: Marzena Górna

W Gazecie Lubuskiej z 11 stycznia 2018 ukazał się ranking lubuskich szkół, w tym liceów.
Znaleźliśmy się w nim na 18-tym miejscu!
Cieszymy się bardzo i jesteśmy dumni!
To był dobry rok dla naszej szkoły!

12.01.2018 w Galerii Małej SMOK odbył się wernisaż malarstwa i rzeźby absolwentki naszej szkoły - Patrycji Krzeptowskiej. Otwarcia wystawy dokonali: wiceburmistrz Słubic – Roman Simiński, kurator Galerii Okno Anna Panek-Kusz oraz sama Patrycja.
Na wernisażu obecni byli również nasi absolwenci i aktualni uczniowie.
Cieszymy się bardzo, że absolwenci naszego liceum osiągają sukcesy w tak wielu różnych dziedzinach!
Patrycji gratulujemy, życzymy dalszego rozwoju i kolejnych wystaw!

10 stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie z organizatorami Festiwalu Nowej Sztuki LABIRYNT. Podczas spotkania Anna Panek-Kusz oraz Tomasz Fedyszyn podziękowali dyrektor szkoły Marii Jaworskiej, koordynatorowi Dorocie Rutce, a przede wszystkim naszym uczniom - wolontariuszom Festiwalu Nowej Sztuki LABIRYNT za zaangażowanie, dobrą współpracę i pomoc w przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu festiwalu.
Do rąk przyjaciół festiwalu powędrowały kalendarze Akademii LABIRYNTU na rok 2018.

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły przygotowują szkolne spotkanie wigilijne dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Tym razem klasa I A z wychowawcą Marzeną Górną i księdzem Jerzym Frejnikiem zaprosiła wszystkich na Jasełka. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd oraz świątecznych życzeń od dyrektor szkoły Marii Jaworskiej. Tego dnia odbywały się również klasowe spotkania wigilijne, a na korytarzach szkolnych można było usłyszeć kolędy i poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

12 grudnia uczniowie klasy IID i IIA pod opieką nauczycielek Joanny Baś, Doroty Rutki i księdza Jerzego Frejnika udali się do Berlina, aby zwiedzić oceanarium należące do znanego berlińskiego ZOO. Liczący trzy piętra budynek zrobił ogromne wrażenie na każdym, prezentując bogactwo fauny i flory pochodzącej z całego globu. Spotkać tu można było nie tylko rzadkie gatunki ryb głębinowych, ale też meduzy, żółwie, węże i mrówki umieszczone w niesamowitym akwarium. Niektórym udało się nawet uchwycić piękne okazy w obiektywach aparatów. Grudniową wizytę w Berlinie dopełnił jarmark bożonarodzeniowy na Alexanderplatz. Każdy poczuł atmosferę świąt i żal było opuszczać to piękne miasto. Mimo wietrznej i dżdżystej pogody tego dnia, ciekawa lekcja biologii oraz świątecznie udekorowany Berlin sprawiły, że wszyscy wrócili z uśmiechami na twarzy.

Joomla Templates - by Joomlage.com