Nasze Liceum Ogólnokształcące umożliwia sukces każdemu uczniowi na miarę jego możliwości, skutecznie przygotowuje do matury, wyposaża absolwenta w umiejętności, które pozwolą mu zaistnieć w dorosłym życiu. Wysokie kwalifikacje zawodowe nauczycieli gwarantują realizację ambitnych działań w zakresie kształcenia i wychowania.

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Samodzielnie wykonane smakołyki (przy mniejszej lub większej pomocy rodziców :) ) zostały sprzedane 8 lutego, dokładnie w tłusty czwartek, na przerwach między lekcjami.
Zebrane pieniądze pomogą przy kolejnych działaniach samorządu uczniowskiego.
Było pysznie!

7 lutego uczniowie zainteresowani pracą w tzw. służbach mundurowych wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami wojska, policji, straży granicznej, straży pożarnej i straży celnej, które odbyło się w Młodzieżowym Centrum Kariery w Słubicach.
Przedstawiciele poszczególnych zawodów mundurowych przedstawili uczniom specyfikę pracy, zasady rekrutacji do zawodu, odpowiadali na pytania, wyjaśniali wszystkie wątpliwości i mity związane z pracą w każdym z zawodów.

31 stycznia 2018 r. w Technikum Leśnym w Starościnie odbyły się zawody piłki siatkowej dziewcząt w ramach Licealiady Powiatowej.
Naszą szkołę reprezentowały:
Martyna Baran, Kinga Bochniak, Natalia Mitrowicz, Wiktoria Nowak, Zosia Nowak, Justyna Pachciarek, Paulina Reus, Patrycja Ślusarz.
W rozgrywkach wzięły udział trzy szkoły średnie naszego powiatu: Technikum Leśne im. prof. Jana Miklaszewskiego w Starościnie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach (dawniej Rolniczak) oraz nasza reprezentacja - Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słubicach.
Nasza drużyna, po zaciętej walce, zajęła II miejsce.
Gratulujemy i dziękujemy!

Opiekun: Iwona Grabowska

Dla 7 licealistów i 9 polskich uczniów z Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie zaczęła się nowa, wielka przygoda artystyczna - pierwsze próby do polsko – niemieckiego, kolejnego projektu edukacyjnego z Brandenburską Orkiestrą Państwową we Frankfurcie, przygotowującego przedstawienie „Romeo. Julia”.
Przez trzy dni, po 8 godzin dziennie, na naszej szkolnej sali gimnastycznej trwały pierwsze próby z choreografami, tancerzami i pedagogiem teatralnym – powstawał szkielet przedstawienia łączącego grę aktorską, taniec i muzykę.
Ta szesnastoosobowa grupa to tylko mała część z ponad 300 polskich i niemieckich uczestników i aktorów wielkiego przedstawienia, które zostanie wystawione pod koniec kwietnia na wielkiej scenie Kleist Forum we Frankfurcie.

Opiekun: Dorota Rutka

Dzień Otwarty w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą oraz spotkanie informacyjne, które miały miejsce 20 stycznia 2018r., rozpoczęły rekrutację polskich uczniów do tej niemieckiej szkoły na poziomie ponadgimnazjalnym.
Tego dnia we wszystkich gabinetach i na korytarzach szkolnych można było porozmawiać z uczniami i nauczycielami szkoły oraz dopytać o szczegóły dotyczące możliwości nauki w tej szkole.
Szczególnie podczas spotkania zorganizowanego dla uczniów polskich gimnazjów oraz ich rodziców, można było dowiedzieć się o zasadach rekrutacji, przebiegu nauki oraz poznać wszystkie ważne terminy związane z rekrutacją do tej niemieckiej szkoły w ramach polsko-niemieckiego projektu szkolnego.
W ramach polsko-niemieckiego projektu szkolnego rekrutację do Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie prowadzi Liceum Ogólnokształcące w Słubicach, pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.
Na spotkaniu obecni byli dyrektorzy obu szkół – Maria Jaworska i Torsten Kleefeld, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Słubicach – Grażyna Bajon, koordynatorzy projektu szkolnego Hannelore Heinemann i Dorota Rutka, przedstawiciel internatu - Mariusz Bursztynowicz oraz polscy uczniowie Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie/O, którzy podczas tego spotkania występowali w roli tłumaczy.

Jakub Czak - uczeń I A - 20 stycznia na mityngu lekkoatletycznym w Łodzi uzyskał czas 7,97 w biegu na 60 m przez płotki, co daje drugi wynik w Europie!

Cieszymy się bardzo i gratulujemy!

Trzymamy kciuki za kolejne starty - najbliższe na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu (11 lutego), a następne na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w lipcu na Węgrzech.

Więcej na: Słubice24

Więcej na: Nasze Słubice PL / www.slubickieinfo.pl

Nie tylko maturzyści mieli swoją Studniówkę - także uczniowie klas drugich 19 stycznia bawili się na swoim balu, na Połowinkach!

Tegoroczne Połowinki klasy II A, II C i II D przejdą do historii szkoły - podobno tak dobrej zabawy i tak dobrze przygotowanych i przeprowadzonych Połowinek nikt w szkole nie pamięta! O czym z zapałem przekonują uczniowie razem ze swoimi wychowawcami - Joanną Baś, Katarzyną Piątek i Marcelem Dagielem.

Tym razem w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Polskiego! Mozolna praca Oli Świdurskiej i Patrycji Jończyk z III C została doceniona. Dziewczyny miały do napisania prace literackie na wybrany temat. Prace, które nie mogły być krótsze niż 10 stron A4, powstawały w bólach ;) i między przygotowaniami do matury! Udało się przejść do etapu okręgowego!
Gratulujemy i trzymamy kciuki podczas kolejnych zmagań!

Opiekun: Marietta Szleszyńska

17 stycznia klasa I A, w ramach współpracy z Brandenburską Orkiestrą Państwową we Frankfurcie, wzięła udział w próbie koncertu filharmonicznego szykowanego na 19 stycznia tego roku. Uczniowie przysłuchiwali się, jak muzycy doskonalili wykonanie koncertu na dwa fortepiany, perkusję i orkiestrę węgierskiego kompozytora Beli Bartoka. Ta nietypowa lekcja odbywała się z urządzeniami ohrphon, pozwalającymi na słuchanie muzyki i obserwowanie pracy dyrygenta oraz całej orkiestry, ale również jednoczesne słuchanie komentarzy w języku polskim, objaśniających wszystko, co działo się na scenie filharmonii, podających szczegóły dotyczące granego właśnie utworu czy życiorysu kompozytora.

Wzięcie udziału w tak nietypowej lekcji było dla wszystkich ciekawym doświadczeniem.
Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne klasy będą mogły wziąć udział w tego typu spotkaniach z muzyką.

Opiekun: Dorota Rutka

13 stycznia w Hotelu Cargo bawili się uczniowie klas III A, III C i III D z wychowawcami - Anną Brzezińską, Magdaleną Zielińską i Sławomirą Czerniawską, z pozostałymi nauczycielami z grona pedagogicznego oraz rodzicami, będącymi w komitecie organizacyjnym studniówki.

Teraz zostało tylko porządnie przygotować się do matury...
To już TYLKO 100 dni!

Joomla Templates - by Joomlage.com