brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

7 grudnia 2018, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W grupie 107 uczniów z województwa lubuskiego, którzy na rok szkolny 2018/2019 otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów, znalazł się nasz uczeń - Maciej Lendzion z klasy III A.
Jesteśmy dumni i gratulujemy!

Całość materiału i zdjęcia

Już za chwilę wszyscy spotkamy się ze swoimi najbliższymi przy wigilijnym stole, ale już dzisiaj uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się na naszych szkolnych jasełkach, przygotowanych przez klasę I AC, pod „batutą” swojej wychowawczyni Barbary Druć. Niektórzy wykazali się talentami aktorskimi – ksiądz Wojtek – brawo!
Wigilijne tradycje i zwyczaje, kolędy i trochę śmiechu – miło jest tak wejść w świąteczny nastrój i zabrać go do naszych domów.

Życzymy wszystkim zdrowych, wesołych świąt w miłej, rodzinnej atmosferze
oraz spełnienia najskrytszych marzeń w zbliżającym się wielkimi krokami Nowym Roku. Niech nadchodzący 2019 będzie dobrym rokiem!

Na ostatniej przed świętami lekcji chemii trochę luzu i zabawy w posrebrzanie "bombek" - małych kolbek i probówek.
Grupy uczniów z klas "chemicznych" wykonując tzw. próbę Tollensa przygotowały ozdoby na świąteczny stroik.
Na zdjęciu część kl. III D
Życzymy miłych Świąt i szczęśliwego nowego roku!

Co to były za emocje.... Gotowanie, wizyta mistrzyni gotowania, sprzątanie w niebie i na ziemi, wizyta u Prawdziwej Gwiazdy... - to i nie tylko to przedstawiali aktorzy naszego Drewnianego Pudełka na tegorocznym Preludium.... Było też na poważnie... Zobaczcie sami!

Reżyser przedstawienia i opiekun Drewnianego Pudełka zwanego wyobraźnią – Barbara Druć

18 grudnia 2018, Kleist Forum we Frankfurcie nad Odrą

Doskonałe wyniki naszych uczniów w VII edycji Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego, którego finał odbył się 17 grudnia w Collegium Polonicum!

Na 100 uczestników konkursu:
Aleksandra Woźniak z III D – I miejsce z języka angielskiego!
Damian Jaworski z II A - II miejsce z języka niemieckiego!

Jesteśmy dumni, cieszymy się bardzo i gratulujemy!

Klasa druga realizująca biologię w zakresie rozszerzonym miała okazję, w piątek 14 grudnia, wzbogacenia swojej wiedzy przedmiotowej w Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie. Eksponaty zgromadzone w muzeum zachwycają swoją niezwykłością. Po takiej wycieczce uczniowie mają zwiększony apetyt na wzbogacanie swojej wiedzy biologicznej nawet w szkolnej ławie.
Organizator: Joanna Baś – nauczyciel biologii

Anna Wysoczańska z klasy II C została zakwalifikowana do etapu okręgowego 42. Olimpiady Języka Niemieckiego.
Cieszymy się bardzo i gratulujemy!
11 stycznia 2019r., podczas eliminacji okręgowych, będziemy mocno trzymać kciuki!

Poniedziałek 10 grudnia był naszym szkolnym Dniem Profilaktyki. W poszczególnych gabinetach odbywały się prezentacje, prelekcje, szkolenia, badania krwi itp. Ania Szoja i Sara Mazur z III D przygotowały prezentację na temat HIV/Aids. W innym gabinecie Piotr Napierała, przy pomocy Julii Magdulskiej z II C dzielili się wiedzą i umiejętnościami ważnymi podczas akcji pierwszej pomocy. Na manekinach szkoleniowych można było spróbować masażu serca oraz poznać działanie oraz obsługę urządzenia AED, czyli defibrylatora. U przedstawicieli Sanepidu można było zbadać sobie krew pod kątem zawartości cukru, w narko- alko-goglach sprawdzić, jak funkcjonuje nasz zmysł równowagi po zażyciu środków odurzających, ale również nauczyć się badania piersi, jąder, aby wykluczyć raka. Prelekcja Leszka Parzyjagły przybliżyła uczniom tematykę krwiodawstwa i transplantologii, a pomiędzy prelekcjami, szkoleniami i prezentacjami można było wzmocnić się sokami i owocami przygotowanymi przez uczniów III A.

Organizacja: szkolny koordynator profilaktyki

Nigdy nie wiemy, czy nie będziemy musieli „zaliczyć sprawdzianu” z ratowania komuś życia. Aby w takiej sytuacji nie czuć się zupełnie bezradnym, najlepiej jest przećwiczyć wszystkie elementy prawidłowo przeprowadzanej akcji.
W ramach szkoleń z pierwszej pomocy uczniowie II A mieli możliwość
sprawdzenia się w takiej sytuacji oraz poznania urządzenia AED, czyli defibrylatora i jego obsługi.
Szkolenie, poprowadzone przez Piotra Napierałę, zorganizowane było w ramach programu „Działaj lokalnie”.

Ho, ho, ho!!! Już teraz (4 grudnia) zapachniało świętami w szkole - dosłownie i w przenośni :D
Po korytarzach krążył "zarośnięty dżentelmen" w czerwieni ;) i częstował własnoręcznie pieczonymi pierniczkami wszystkich - uczniów i nauczycieli, zajętych świątecznym dekorowaniem szkoły.

Joomla Templates - by Joomlage.com