Nasze Liceum Ogólnokształcące umożliwia sukces każdemu uczniowi na miarę jego możliwości, skutecznie przygotowuje do matury, wyposaża absolwenta w umiejętności, które pozwolą mu zaistnieć w dorosłym życiu. Wysokie kwalifikacje zawodowe nauczycieli gwarantują realizację ambitnych działań w zakresie kształcenia i wychowania.

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Czy wiecie, że 14 marca jest Święto Matematyki? W związku z tym w naszej szkole, tak jak w wielu szkołach w całej Polsce, odbyły się kolejne matematyczne zmagania w ramach Miesiąca Matematyki. Uczniowie rywalizowali tego dnia w turnieju „Czar par”. Tegorocznym ogólnopolskim hasłem jest „Matematyka od kuchni” i wszystkie zadania były w różny sposób związane z tematyką kuchenną.

8 marca po szkole krążyła grupa eleganckich mężczyzn i obdarowywała każdą panią i dziewczynę miłym uśmiechem i wiosennym tulipanem.
Bardzo miły gest - dziękujemy!

6 marca br. w Starostwie Powiatowym odbył się konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Obrony Cywilnej. Brali w nim udział uczniowie klasy I A, pod opieką pani Iwony Grabowskiej. Drugie miejsce w kwalifikacji zespołowej zdobyły Aleksandra Grzeszczak wraz z Weroniką Karp. W kwalifikacji indywidualnej III miejsce - Aleksandra Grzeszczak, IV miejsce - Weronika Karp oraz VI miejsce - Patryk Piechowiak.
Gratulujemy!

Nie wszyscy w weekend odpoczywają...
Grupa naszych uczniów biorąca udział w projekcie edukacyjnym Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we Frankfurcie w pierwszy weekend marca odpoczywała wprawdzie od szkoły, ale w oba weekendowe dni, od rana do późnego popołudnia wylewała „siódme poty” na próbach przygotowujących spektakl „Wielkie uczucia”.
Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie tekstów samych uczniów inspirowanych sztuką „Romeo i Julia”, a muzycznie ilustrowany będzie muzyką Sergiusza Prokofiewa do baletu o tym samym tytule.
Podczas obu weekendowych dni, biorący udział w projekcie polscy i niemieccy uczniowie z wielu szkół po obu stronach Odry, tańczyli, poprawiali swoją grę aktorską, nagrywali filmy uzupełniające przedstawienie, przymierzali kostiumy lub brali miary do ich przygotowania – wszystko po to, aby szykowane przedstawienie było „zapięte na ostatni guzik” i wypadło jak najlepiej.
Finał projektu to trzy przedstawienia 28 i 29 kwietnia w Kleist Forum we Frankfurcie, na które już teraz serdecznie zapraszamy!

Koordynator projektu i opiekun grupy z LO
Dorota Rutka

I miejsce w konkursie plastyczno-fotograficzno-historycznym "Moja szkoła/przedszkole w wolnej, niepodległej Polsce". Konkurs został zorganizowany przez słubicki oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego, a adresowany był do nauczycieli i pracowników placówek oświatowych.
Zwycięska praca, wyróżniona była wśród wielu, wielu realizacji nadesłanych na konkurs słubickiego zarządu ZNP, a objętego patronatem starosty słubickiego Marcina Jabłońskiego oraz burmistrza Słubic Tomasza Ciszewicza.

Autorzy pracy: Maria Jaworska, Jolanta Góra, Dorota Rutka i Iwona Grabowska.

Jesteśmy dumni i dziękujemy!

Radni sejmiku wojewódzkiego przyznali na ten cel dofinansowanie w wysokości 1 mln zł.
..."nowa hala ma mieć powierzchnię 1000 m2, gotowy jest już jej projekt, a całość ma kosztować około 4,5 mln zł"... - cytat z materiału, który ukazał się na profilu Starostwa Powiatowego w Słubicach.

Więcej informacji w załączonym materiale na www.slubice24.pl
http://www.slubice24.pl/wiadomosci/aktualnosci/11949-jest-dofinansowanie-na-budowe-sali-przy-ogolniaku

Nie wszyscy w ferie tylko "leniuchowali" ;) i zbierali siły na następny semestr.
Uczniowie biorący udział w projekcie edukacyjnym Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we Frankfurcie również w czasie ferii mieli próby przygotowujące przedstawienie "Wielkie uczucia". Scenariusz powstał na podstawie tekstów uczniów biorących udział w projekcie, inspirowanych utworem "Romeo i Julia".
Premiera przedstawienia - 28 kwietnia w Kleist Forum we Frankfurcie.

Opiekun i koordynator projektu: Dorota Rutka

Ferie,ferie ... i po feriach. A tak czekali na nie uczniowie województwa lubuskiego; także uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słubicach. Po wytężonej pracy wszystkich nadszedł czas dwutygodniowego odpoczynku. A przydał się bardzo...Na ostatnim posiedzeniu Rady Pedagogicznej podsumowano mijający semestr. Był udany. Zapowiadał to już we wrześniu raport CKE prezentujący wyniki matury – okazało się, że poziom zdawalności w słubickim liceum wyniósł 100%, wyniki uczniów na maturze pisemnej z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym okazały się wysokie, a z języka polskiego, j, niemieckiego i historii - wyższe niż średnia w kraju i w województwie. Cieszą także wysokie wyniki z języka angielskiego, biologii, geografii i informatyki i niezłe z matematyki, chemii, fizyki i wiedzy o społeczeństwie. Zapracowali na ten wynik i uczniowie, trzy lata przygotowujący się do tego ważnego egzaminu i kadra – składająca się egzaminatorów, doświadczona i szczycąca się tym, że sześciu jej przedstawicieli zostało uhonorowanych najwyższym odznaczeniem resortowym – medalem KEN.

Na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu w biegu na 60 m ppł w kategorii juniorów młodszych (U18) Kuba przybiegł z czasem 7.87, co jest jego nowym rekordem życiowym.
Cieszymy się bardzo i gratulujemy!

Więcej można również przeczytać na portalu Słubice24

W ostatni dzień przed feriami zimowymi działo się u nas dużo, było zdrowo i kolorowo!
W całej szkole odbywały się spotkania z zaproszonymi pracownikami staży pożarnej, prokuratury, policji. W gabinecie geograficznym, w laboratorium przygotowanym przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, można było sobie zbadać poziom cukru we krwi, grubość tkanki tłuszczowej, czy zmierzyć ciśnienie,. Tam również uczono zachowań profilaktycznych i prozdrowotnych. W gabinecie biologii uczennice klasy III C Patrycja Jończyk i Aleksandra Świdurska przygotowały prezentację multimedialną przybliżającą problematykę chorób nowotworowych oraz zachęcającą do profilaktyki antynowotworowej.
Na przerwach można było się posilić przygotowanymi przez uczniów zdrowymi przekąskami i napojami, a także zapoznać się z literaturą promującą zdrowy, aktywny styl życia oraz zdrowe odżywianie.

Organizacja i przeprowadzenie – Zespół d.s. Profilaktyki:
Magdalena Zielińska, Katarzyna Piątek, Iwona Grabowska i Joanna Baś

Joomla Templates - by Joomlage.com