Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Zdrowie psychiczne to nie tylko brak chorób, ale także równowaga emocjonalna, umiejętność radzenia sobie ze stresem i trudnościami życiowymi oraz poczucie satysfakcji i szczęścia. Październik będzie zatem miesiącem, w którym zajęcia z psychologiem zostaną poświęcone właśnie tematyce zdrowia psychicznego.
Nasza szkoła wzięła udział również w programie wymiany listów o tematyce dbania o dobrostan psychiczny. Jego efektem jest gazetka szkolna, promująca zdrowe zachowania i metody radzenia sobie. Dziękujemy za zaproszenie do wymiany i liczymy na możliwość wzięcia udziału również w przyszłym roku.

Koordynator działań: psycholog Joanna Pusz
Szkoły biorące udział w programie wymiany listów: Zespół Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku, Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Kantego w Maruszynie Dolnej, SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW STANISŁAWA KOSTKI W MARUSZYNIE GÓRNEJ, Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w
Chomranicach, Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej.