Wyszukiwarka kierunku studiów!

Nowe narzędzie dla maturzystów do wyszukiwania kierunków studiów na platformie rządowego portalu edukacja.gov.pl.

W ramach platformy uruchomiono kompleksową wyszukiwarkę studiów, umożliwiającą wszystkim uczniom oraz absolwentom szkół ponadpodstawowych poznanie oferty edukacyjnej uczelni.
W ramach nowego narzędzia uczniowie będą mogli przejrzeć ofertę studiów wszystkich uczelni, publicznych i niepublicznych. Celem nowej wyszukiwarki jest dostarczenie uczniom szkół ponadpodstawowych narzędzia, z pomocą którego już na etapie składania wstępnej deklaracji maturalnej będą mogli sprawdzić kryteria rekrutacji na wymarzone kierunki studiów i zgodnie z nimi świadomie wybrać przedmioty maturalne, których zdanie otworzy im podwoje uczelni.

Nowe narzędzie pozwoli uczniom zoptymalizować wyniki wyszukiwania kierunków studiów i zminimalizować liczbę przeglądanych stron internetowych z ofertą szkół wyższych. Z poziomu platformy uczniowie będą mogli za pomocą zamieszczonych na kartach uczelni i kierunków studiów linków do stron uczelni i rekrutacji zapoznać się z pełną ofertą podmiotów i szczegółowymi zasadami rekrutacji na rok akademicki 2024/2025, a także z ekonomicznymi losami absolwentów poszczególnych kierunków studiów.