SZKOLNY KLUB WOLONTARIACKI W ZESPOLE SZKÓŁ LICEALNYCH W SŁUBICACH

• W liceum od kwietnia 2007 roku działa Klub Wolontariacki. Prowadzącymi go są Magdalena Maślakiewicz - pedagog w Zespole Szkół Licealnych i Agnieszka Napierała - pedagog ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słubicach.

• Cele Wolontariatu przy ZSL:
    • umożliwienie rozwoju osobistego poprzez pracę na rzecz innych,
    • rozwijanie własnych zainteresowań,
    • możliwość sprostania wyzwaniom, jakie niesie ze sobą życie w dzisiejszych czasach,
    • nauka współpracy w grupie,
    • działanie na rzecz społeczności lokalnej,
    • pomoc potrzebującym.

• Zadania które zrealizowano:
    • udział w Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej PATA 2007, imprezie organizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Słubicach,
    • udział w 20 Międzynarodowym Dniu Walki z Ubóstwem zorganizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

• Planujemy na rok szkolny 2007/2008:
    • indywidualne kontakty z osobami niepełnosprawnymi i starszymi,
    • zbiórkę zabawek i książek dla dzieci,
    • udział w kursie Ratownictwa przedmedycznego,
    • Bożonarodzeniowy Kiermasz ozdób i wypieków świątecznych,
    • Wielkanocny Kiermasz ozdób i wypieków świątecznych,
    • Współpraca z oddziałem dziecięcym szpitala w Słubicach.

"Aktywna rehabilitacja" --- 2007-11-29 ---

Uczennice z klubu wolontariackiego działającego przy Zespole Szkół Licealnych od dwóch miesięcy biorą czynny udział w zajęciach "Aktywnej rehabilitacji". Uczestnicząc w tych zajęciach młodzież integruje się z osobami uposledzonymi umysłowo i niepełnosprawnymi fizycznie. Celem zajęć jest pomoc osobom niepełnosprawnym w pokonywaniu barier architektonicznych jak również "zwykłe bycie z drugim człowiekiem".

Więcej w tej kategorii: « Osiągnięcia Zajęcia pozalekcyjne »