Dawniej i teraz

"Być wysportowanym i młodym to wiele. Umieć to łączyć z dobrą nauką i spełnianiem obowiązków społecznych to bardzo wiele".
Z listu Ministra Oświaty Jerzego Kuberskiego skierowanego do uczestników Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Łodzi w 1973r.

Sport w życiu każdego człowieka nie jest tylko formą spędzania wolnego czasu. Przysposabia on do skuteczniejszego rozwiązywania zadań życiowych przez kształtowanie wielu cech charakteru, a także zdrowia fizycznego. Posiada on niepodważalne walory moralne i uspołeczniające, przygotowuje ludzi, zwłaszcza młodych do życia w społeczności lokalnej. Jeżeli młodzież potrafi łączyć sport z nauką to jest naprawdę wiele.

Lekka atletyka

Uczestniczymy w wielu dyscyplinach według kalendarza imprez sportowych.

• Mistrzostwa klas pierwszych
  • Liga o Puchar "Przeglądu Sportowego"
  • Liga o "Puchar Kuratora" _ drużyna szkolna zajęła VIII m w finale w Zielonej Górze
  • Lubuska Olimpiada Młodzieży, Zielona Góra 25.05.2001r.

Złote medale zdobyli:

• Agata Kiedrowicz _ bieg na 1500 m z wynikiem 4:24,32
  • Maciej Chustecki _ rzut dyskiem 46,95 m
  • Izabela Kowalewska _ rzut dyskiem 36,46 m

• Biegi przełajowe - młodzież nie tylko startuje w biegach, również sędziuje
  • Mistrzostwa Euroregionu "Pro Europa Viadrina" - w zawodach startowała nie tylko młodzież naszej szkoły zdobywając czołowe miejsca, w rywalizacji weteranów triumfowała nasza Pani profesor Krystyna Niemier.
  • Narodowe Biegi Niepodległości o puchar Słubic
  • w otwarciu Maratonu w Dębnie Lubuskim
  • w Niemczech (Poczdamie, Eberswalde, Frankfurcie)
  • otwierała miejskie imprezy sportowe: Gorzowska Spartakiada Młodzieży, Polsko - Niemiecki Dzień Seniora, Dzień Samorządowca...
  • uatrakcyjniała i łagodziła obyczaje w przerwach meczy klubu _Polonia_ Słubice
  • dziewczęta umilały chwile osobom starszym (Stowarzyszenie Sybiraków)
  • otwierała Dni Sportu szkolnego
  • występowała na spotkaniach z okazji Dni Otwartych Drzwi.
  • Srebrny medal: Marcin Ignatowicz - bieg na 400m, 53,21

Licealiada

Szachy - Organizujemy mistrzostwa szkoły, zawody powiatowe, rejonowe i finały Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W roku 2002 szkoła zdobyła V miejsce w finałach LOM.

Tenis stołowy - Każdego roku uczniowie rywalizują w szkole, uczestniczymy w mistrzostwach powiatu i zawodach rejonowych.

Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców _ w 1999 i 2004r dziewczęta zajęły I miejsce w rozgrywkach powiatowych, w 2001 II, w 2003 III miejsce w zawodach rejonowych, chłopcy w roku 2000 II miejsce w zawodach powiatowych.

Koszykówka _ dziewczęta w 1999 I m. w rozgrywkach powiatowych, chłopcy w 2001 V

Piłka nożna chłopców

Strzelecka Liga Szkolna _ w roku 2001 Joanna Kozłowska, Małgorzata Jurczenko, Alicja Głowacka startowały w zawodach w strzelaniu z karabinku pneumatycznego a Martyna Budzyn z pistoletu pneumatycznego.

Szkolny Klub Sportowy

Aeorobik -grupa aerobiku wdzięcznie reprezentowała szkołę: Sekcja aerobiku trwa od 1985r i zdobywa coraz większe sukcesy.

Capoeira - to kombinacja tańca, sztuki walki, muzyki, kultury, historii i wiedzy. Sekcję Capoeiry w naszej szkole od trzech lat prowadzi Dorota Rutka. Członkami sekcji są uczniowie słubickich szkół ponadgimnazjalnych i zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Gimnazjum z Frankfurtu. Pokazy swoich umiejętności często członkowie grupy prezentują na uroczystościach szkolnych.

Siatkówka, piłka nożna. Największa grupa uczniów zainteresowana jest grami zespołowymi, w piłkę siatkową _ szczególnie dziewczęta, chłopcy _ raczej piłką nożną. Niezależnie od pogody czy pory roku członkowie klubu trenują, a najlepsi biorą udział w rozgrywkach międzyszkolnych na szczeblu miejskim, powiatowym, rejonowym i często wojewódzkim.

Dni sportu szkolnego _ odbywają się co roku, w okresie wiosennym

Inna działalność

Organizujemy spotkania towarzyskie z uczniami szkół słubickich: Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Rolniczych. Zapraszamy na pokazy przedstawicieli "rzadkich" dyscyplin sportowych w celu zachęcenia młodzieży szkolnej do uprawiania ruchu, np. Grupę K. Roja z Gorzowa Wielkopolskiego AIKIDO "Wyrabiamy" Kartę Sprawności _ tym którzy chcą poprawić swoją sprawność, ukształtować sylwetkę i nie dysponują czasem wolnym. Jest to również sposób na kształtowanie samodyscypliny. Dzielimy się wiedzą, doświadczeniem z innymi np. udzielamy instruktaż do uprawiania aerobiku. Organizujemy spotkania integracyjne rodzice - młodzież. Na spotkania zapraszamy specjalistów lekarza, pielęgniarkę pracowników: Centrum Wad Postawy z Frankfurtu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Uczestniczymy w wycieczkach rowerowych, pieszych Dbamy o sprawność fizyczną rodziców, nauczycieli. Od kilku lat działa przy naszej szkole, grupa Aerobiku Pań. Wielu rodziców, nauczycieli szkół słubickich uczestniczy w zajęciach tej grupy. Organizujemy imprezy rekreacyjne nauczycielom i ich dzieciom razem z uczniami. Tworzymy gazetki ścienne informując o swoich osiągnięciach, sukcesach sportowców polskich, aktualnych regionalnych wydarzeniach sportowych. Prowadzimy kronikę sportową. Młodzież pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego Krystyny Niemier, Iwony Grabowskiej i Lucyny Sierbin rejestruje wydarzenia sportowe szkoły. Kronika jest źródłem zdjęć, informacji prezentowanej również na tej stronie internetowej.

Więcej w tej kategorii: « Siatkówka Sukcesy 2012 »