Nasze Liceum Ogólnokształcące umożliwia sukces każdemu uczniowi na miarę jego możliwości, skutecznie przygotowuje do matury, wyposaża absolwenta w umiejętności, które pozwolą mu zaistnieć w dorosłym życiu. Wysokie kwalifikacje zawodowe nauczycieli gwarantują realizację ambitnych działań w zakresie kształcenia i wychowania.

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 


!!! Uwaga maturzyści !!!

W sekretariacie szkoły można odbierać loginy i hasła do konta OKE w celu sprawdzenia własnych wyników maturalnych.


Uwaga uczniowie-kandydaci do I klasy:

Od nowego roku szkolnego uczniowie I klasy dojeżdżający do szkoły otrzymają rekompensatę w wysokości 50% wartości biletu miesięcznego.

Informacja Starostwa Powiatowego w Słubicach.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH 2018

 • 21 SIERPNIA 2018 GODZ. 9:00- POPRAWKOWE EGZAMINY MATURALNE

 • Egzaminy poprawkowe dla uczniów klas I i II

DZIEŃ/DATA

PRZEDMIOT

wtorek

21 sierpnia 2018 godz. 9:00

język niemiecki

gab. 22

wtorek

21 sierpnia 2018 godz. 9:00

chemia

gab. 22

środa

22 sierpnia 2018 godz. 9:00

matematyka

gab. 17

czwartek

23 sierpnia 2018 godz.9:00

język polski

gab. 22

piątek

24 sierpnia 2018 godz. 9:00

 

WOS

historia i społeczeństwo
gab. 22

wtorek

24 sierpnia 2018 godz.9:00

biologia

laborat.biologiczne

Dawniej i teraz

"Być wysportowanym i młodym to wiele. Umieć to łączyć z dobrą nauką i spełnianiem obowiązków społecznych to bardzo wiele".
Z listu Ministra Oświaty Jerzego Kuberskiego skierowanego do uczestników Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Łodzi w 1973r.

Sport w życiu każdego człowieka nie jest tylko formą spędzania wolnego czasu. Przysposabia on do skuteczniejszego rozwiązywania zadań życiowych przez kształtowanie wielu cech charakteru, a także zdrowia fizycznego. Posiada on niepodważalne walory moralne i uspołeczniające, przygotowuje ludzi, zwłaszcza młodych do życia w społeczności lokalnej. Jeżeli młodzież potrafi łączyć sport z nauką to jest naprawdę wiele.

Lekka atletyka


Uczestniczymy w wielu dyscyplinach według kalendarza imprez sportowych.

 • Mistrzostwa klas pierwszych
 • Liga o Puchar "Przeglądu Sportowego"
 • Liga o "Puchar Kuratora" _ drużyna szkolna zajęła VIII m w finale w Zielonej Górze
 • Lubuska Olimpiada Młodzieży, Zielona Góra 25.05.2001r.

Złote medale zdobyli:

 • Agata Kiedrowicz _ bieg na 1500 m z wynikiem 4:24,32
 • Maciej Chustecki _ rzut dyskiem 46,95 m
 • Izabela Kowalewska _ rzut dyskiem 36,46 m

 

 • Biegi przełajowe - młodzież nie tylko startuje w biegach, również sędziuje
 • Mistrzostwa Euroregionu "Pro Europa Viadrina" - w zawodach startowała nie tylko młodzież naszej szkoły zdobywając czołowe miejsca, w rywalizacji weteranów triumfowała nasza Pani profesor Krystyna Niemier.
 • Narodowe Biegi Niepodległości o puchar Słubic
 • w otwarciu Maratonu w Dębnie Lubuskim
 • w Niemczech (Poczdamie, Eberswalde, Frankfurcie)
 • otwierała miejskie imprezy sportowe: Gorzowska Spartakiada Młodzieży, Polsko - Niemiecki Dzień Seniora, Dzień Samorządowca...
 • uatrakcyjniała i łagodziła obyczaje w przerwach meczy klubu _Polonia_ Słubice
 • dziewczęta umilały chwile osobom starszym (Stowarzyszenie Sybiraków)
 • otwierała Dni Sportu szkolnego
 • występowała na spotkaniach z okazji Dni Otwartych Drzwi.
 • Srebrny medal: Marcin Ignatowicz - bieg na 400m, 53,21

  Licealiada

  Szachy - Organizujemy mistrzostwa szkoły, zawody powiatowe, rejonowe i finały Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W roku 2002 szkoła zdobyła V miejsce w finałach LOM.

  Tenis stołowy - Każdego roku uczniowie rywalizują w szkole, uczestniczymy w mistrzostwach powiatu i zawodach rejonowych.

  Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców _ w 1999 i 2004r dziewczęta zajęły I miejsce w rozgrywkach powiatowych, w 2001 II, w 2003 III miejsce w zawodach rejonowych, chłopcy w roku 2000 II miejsce w zawodach powiatowych.

  Koszykówka _ dziewczęta w 1999 I m. w rozgrywkach powiatowych, chłopcy w 2001 V

  Piłka nożna chłopców

  Strzelecka Liga Szkolna _ w roku 2001 Joanna Kozłowska, Małgorzata Jurczenko, Alicja Głowacka startowały w zawodach w strzelaniu z karabinku pneumatycznego a Martyna Budzyn z pistoletu pneumatycznego.

  Szkolny Klub Sportowy

  Aeorobik -grupa aerobiku wdzięcznie reprezentowała szkołę: Sekcja aerobiku trwa od 1985r i zdobywa coraz większe sukcesy.

  Capoeira - to kombinacja tańca, sztuki walki, muzyki, kultury, historii i wiedzy. Sekcję Capoeiry w naszej szkole od trzech lat prowadzi Dorota Rutka. Członkami sekcji są uczniowie słubickich szkół ponadgimnazjalnych i zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Gimnazjum z Frankfurtu. Pokazy swoich umiejętności często członkowie grupy prezentują na uroczystościach szkolnych.

  Siatkówka, piłka nożna. Największa grupa uczniów zainteresowana jest grami zespołowymi, w piłkę siatkową _ szczególnie dziewczęta, chłopcy _ raczej piłką nożną. Niezależnie od pogody czy pory roku członkowie klubu trenują, a najlepsi biorą udział w rozgrywkach międzyszkolnych na szczeblu miejskim, powiatowym, rejonowym i często wojewódzkim.

  Dni sportu szkolnego _ odbywają się co roku, w okresie wiosennym

  Inna działalność

  Organizujemy spotkania towarzyskie z uczniami szkół słubickich: Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Rolniczych. Zapraszamy na pokazy przedstawicieli "rzadkich" dyscyplin sportowych w celu zachęcenia młodzieży szkolnej do uprawiania ruchu, np. Grupę K. Roja z Gorzowa Wielkopolskiego AIKIDO "Wyrabiamy" Kartę Sprawności _ tym którzy chcą poprawić swoją sprawność, ukształtować sylwetkę i nie dysponują czasem wolnym. Jest to również sposób na kształtowanie samodyscypliny. Dzielimy się wiedzą, doświadczeniem z innymi np. udzielamy instruktaż do uprawiania aerobiku. Organizujemy spotkania integracyjne rodzice - młodzież. Na spotkania zapraszamy specjalistów lekarza, pielęgniarkę pracowników: Centrum Wad Postawy z Frankfurtu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Uczestniczymy w wycieczkach rowerowych, pieszych Dbamy o sprawność fizyczną rodziców, nauczycieli. Od kilku lat działa przy naszej szkole, grupa Aerobiku Pań. Wielu rodziców, nauczycieli szkół słubickich uczestniczy w zajęciach tej grupy. Organizujemy imprezy rekreacyjne nauczycielom i ich dzieciom razem z uczniami. Tworzymy gazetki ścienne informując o swoich osiągnięciach, sukcesach sportowców polskich, aktualnych regionalnych wydarzeniach sportowych. Prowadzimy kronikę sportową. Młodzież pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego Krystyny Niemier, Iwony Grabowskiej i Lucyny Sierbin rejestruje wydarzenia sportowe szkoły. Kronika jest źródłem zdjęć, informacji prezentowanej również na tej stronie internetowej.

   

Czytany 4706 razy
Więcej w tej kategorii: « Siatkówka Sukcesy 2012 »
Joomla Templates - by Joomlage.com