Nasze Liceum Ogólnokształcące umożliwia sukces każdemu uczniowi na miarę jego możliwości, skutecznie przygotowuje do matury, wyposaża absolwenta w umiejętności, które pozwolą mu zaistnieć w dorosłym życiu. Wysokie kwalifikacje zawodowe nauczycieli gwarantują realizację ambitnych działań w zakresie kształcenia i wychowania.

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Informacje

 

logo

 

 

 

 

 

 

Städtisches Gymnasium I
Karl-Liebknecht-Gymnasium
Europaschule

Stadtisches Gymnasium 1,
D-15230 Frankfurt (Oder), Wieckestrasse 1B

  

 

 

Informacje dotyczące przyjęcia polskich uczniów
do polsko–niemieckiego projektu na rok szkolny 2018/2019
w Miejskim Gimnazjum im. Karola Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą

 

Miejskie Gimnazjum we Frankfurcie jest współpracującą w międzynarodowym projekcie UNESCO bogatą w doświadczenia instytucją, która utrzymuje partnerskie kontakty ze szkołami z Polski, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Francji.
Szczególnie bliska jest naszej szkole idea integracji europejskiej, czego świadectwem jest przyznany Miejskiemu Gimnazjum im. Karola Liebknechta tytuł "Europaschule".
Od 1992 roku szkoła nasza prowadzi projekt polsko–niemiecki, w którym polscy i niemieccy uczniowie uczęszczają do wspólnych klas i kursów na wyższym poziomie gimnazjalnym. Następnie po trzech latach kształcenia kończą szkołę egzaminem dojrzałości.
Polsko - niemiecki projekt szkolny, prowadzony pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty, polega na realizowaniu współpracy pomiędzy szkołą polską i niemiecką, w ramach której uczniowie polscy kształcą się w zakresie szkoły ponadgimnazjanej.


Przebieg nauki: Sekundarstufe I (faza wprowadzająca)

Klasa 10

 • zajęcia obowiązkowe w systemie klasowym i kursowym, ponadto jeden przedmiot do wyboru (informatyka lub technika lub psychologia lub teatr), jak i dodatkowy język niemiecki, jako obcy,
 • egzaminy końcowe pisemne i ustne oraz uzyskanie uprawnienia do nauki na wyższym poziomie gimnazjalnym.


Sekundarstufe II (faza kwalifikacyjna)

Klasy 11 i 12 z ofertą następujących zajęć:
1. na poziomie rozszerzonym (przedmioty maturalne) – uczniowie wybierają 5 przedmiotów po 4 godz. tygodniowo

 • przedmioty obowiązkowe: j. niemiecki, matematyka oraz język polski jako język obcy,
 • przedmioty do wyboru:

1 przedmiot – biologia lub fizyka lub chemia,
1 przedmiot – historia lub geografia lub psychologia lub sztuka;


2. na poziomie podstawowym

 • przedmioty obowiązkowe: sport, historia (jeżeli uczeń nie wybrał historii na poziomie rozszerzonym),
 • przedmioty do wyboru,

1 przedmiot – plastyka lub muzyka w j. polskim lub teatr w j. niemieckim,
1 przedmiot - geografia lub psychologia,
1 przedmiot ścisły - biologia lub fizyka lub chemia,
1 przedmiot przyrodniczo-techniczny - biologia lub fizyka lub chemia lub informatyka lub technika.

Osiągnięte wyniki przeliczane są na punkty i sumowane z wynikami maturalnymi (w tym trzy egzaminy pisemne na poziomie rozszerzonym i jeden ustny egzamin na poziomie podstawowym) tworzą ocenę końcową.


Kwalifikacje:

 • ogólne wykształcenie średnie – matura, jako warunek późniejszych studiów na uczelni wyższej lub uniwersytecie w Niemczech i innych krajach europejskich,
 • matura jako warunek studiów w Polsce.


Warunki przyjęcia do projektu:

Uczennice i uczniowie po ukończeniu polskiego gimnazjum z przynajmniej dobrymi wynikami oraz wystarczającą znajomością języka niemieckiego mogą zostać przyjęci do 10 klasy w Miejskim Gimnazjum im. Karola Liebknechta we Frankfurcie.
Wszyscy ubiegający się o przyjęcie do projektu piszą test, którego wyniki, razem z ostatnim świadectwem, stanowią podstawę do rekrutacji kandydatów.
Następnie Komisja Rekrutacyjna Gimnazjum przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne z zainteresowanymi, w czasie których, sprawdza stopień porozumiewania się w języku niemieckim.


Informacje, konsultacje i składanie podań

20 stycznia 2018 w Gimnazjum im. Karola Liebknechta będzie dzień otwartych drzwi (od godz. 9:00 do 12:00). Zainteresowani uczniowie i ich rodzice mogą zasięgnąć informacji na temat przebiegu nauki, odbyć indywidualne konsultacje i zapoznać się z warunkami funkcjonowania Szkoły.

Karl-Liebknecht-Gymnasium Frankfurt (Oder) – Europaschule
Dyrektor szkoły Torsten Kleefeld
Wieckestraße 1b,
D-15230 Frankfurt (Oder)

Tel.: 0049-335-549972 Faks: 0049-335-3870530
Internet: http://liebknecht-gymnasium.de
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tego samego dnia, 20 stycznia 2018 w Gimnazjum im. Karola Liebknechta we Frankfurcie, w auli H odbędzie się o godz. 12:00 spotkanie informacyjne z dyrektorami szkół oraz przedstawicielami polskich urzędów edukacji.

Podania wraz ze świadectwem promocyjnym do klasy III gimnazjum, należy kierować do dnia 06 kwietnia 2018 na wskazany adres:

Zespół Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta
ul. Bohaterów Warszawy 3.
69-100 Słubice

Tel./faks: (095) 758 22-55
Internet: www.loslubice.edu.pl
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Dnia 14 kwietnia 2018 o godz. 11:00 w Zespole Szkół Licealnych im. Z. Herberta w Słubicach odbędzie się centralny test selekcyjny badający poziom znajomości języka niemieckiego.
 • W dniach 28, 29 maja 2018r. we Frankfurcie, Komisja Rekrutacyjna Gimnazjum przeprowadzi rozmowę kwalifikacyjną z uczniami zakwalifikowanymi do II etapu egzaminu.
 • 4 czerwca 2018r zostaną wysłane pocztą elektroniczną informacje o przyjęciu do szkoły oraz dalsze informacje dotyczące bezpośrednich przygotowań na nowy rok szkolny.
 • Od 4 czerwca 2018r. pod numerem tel. 0049 335 400 8836 w sekretariacie szkoły u p. Ines Martin można uzyskać informację o przyjęciu kandydata do szkoły.
 • 18 czerwca 2018r.. o godz. 17:00, we Frankfurcie, odbędzie się spotkanie informacyjne przyjętych uczniów i ich rodziców.
Czytany 40970 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com