Rozpoczynamy rekrutację polskich uczniów do Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą na rok szkolny 2020/2021.

• Do 27 marca 2020 w sekretariacie Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach przyjmujemy podania oraz świadectwa ukończenia VII klasy szkoły podstawowej w Polsce.
  • 4 kwietnia 2020 (sobota) o godz. 11:00, w Zespole Szkół Licealnych w Słubicach, odbędzie się pisemny test znajomości języka niemieckiego.
  • W dniach 25-27 maja 2020 osoby z najwyższym wynikiem testu pisemnego odbędą rozmowę kwalifikacyjną (w j.niemieckim) w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą.

Zbiórka dla zwierząt

Cały grudzień trwała zbiórka dla zwierząt ze schroniska w Zielonej Górze, zainicjowana przez uczennicę klasy III A Nikolę Łączkę. W ostatni dzień przed świąteczną przerwą, Nikola zawiozła wszystkie zebrane rzeczy do potrzebujących kotów i psów w zielonogórskim schronisku. A była to nie tylko sucha i mokra karma, ale też legowiska, koce, miski, kontenerki do transportu zwierząt i zabawki - pięknie Wam wszystkim dziękujemy!
Zwierzętom w schronisku, dzięki temu, będzie z pewnością chociaż trochę łatwiej przetrwać trudniejszy, zimowy czas.