Wizyta studentek z Chin

15 czerwca gościliśmy u nas 5 studentek z Chin, które odbywają wymianę studencką w Collegium Polonicum . Studentki zaprezentowały swoje miasto uniwersyteckie w Chinach, nauczyły nas kilku zwrotów po chińsku oraz pokazały jak wycina się symbole chińskie. Spotkanie prowadzone było w języku niemieckim oraz angielskim. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w tych zajęciach.
To było bardzo ciekawe doświadczenie i mamy nadzieję, że kolejne tego typu zajęcia odbędą się po wakacjach :)