Spotkanie z Sörenem Bollmannem

12 czerwca gościliśmy w szkole autora kryminałów, których akcja rozgrywa się w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą - Sörena Bollmanna, na co dzień będącego pracownikiem Urzędu Miasta we Frankfurcie i kierownika Słubicko - Frankfurckiego Centrum Kooperacji. Sören Bollmann opowiadał m.in. jak zaczęła się jego pisarska przygoda, a także kiedy i dlaczego zaczął się uczyć języka polskiego. Uczniowie wysłuchali również fragmentu książki przetłumaczonej na język polski "Morderstwo w Dwumieście", której jeden egzemplarz, ze specjalną dedykacją, trafił do szkolnej biblioteki - dziękujemy!