Nasze Liceum Ogólnokształcące umożliwia sukces każdemu uczniowi na miarę jego możliwości, skutecznie przygotowuje do matury, wyposaża absolwenta w umiejętności, które pozwolą mu zaistnieć w dorosłym życiu. Wysokie kwalifikacje zawodowe nauczycieli gwarantują realizację ambitnych działań w zakresie kształcenia i wychowania.

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 


!!! Uwaga maturzyści !!!

W sekretariacie szkoły można odbierać loginy i hasła do konta OKE w celu sprawdzenia własnych wyników maturalnych.


Uwaga uczniowie-kandydaci do I klasy:

Od nowego roku szkolnego uczniowie I klasy dojeżdżający do szkoły otrzymają rekompensatę w wysokości 50% wartości biletu miesięcznego.

Informacja Starostwa Powiatowego w Słubicach.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH 2018

  • 21 SIERPNIA 2018 GODZ. 9:00- POPRAWKOWE EGZAMINY MATURALNE

  • Egzaminy poprawkowe dla uczniów klas I i II

DZIEŃ/DATA

PRZEDMIOT

wtorek

21 sierpnia 2018 godz. 9:00

język niemiecki

gab. 22

wtorek

21 sierpnia 2018 godz. 9:00

chemia

gab. 22

środa

22 sierpnia 2018 godz. 9:00

matematyka

gab. 17

czwartek

23 sierpnia 2018 godz.9:00

język polski

gab. 22

piątek

24 sierpnia 2018 godz. 9:00

 

WOS

historia i społeczeństwo
gab. 22

wtorek

24 sierpnia 2018 godz.9:00

biologia

laborat.biologiczne

Budujemy salę gimnastyczną!

(z materiału Starostwa Powiatowego w Słubicach)

- Dzięki staraniom pani dyrektor oraz uporowi słubickiego starosty udało się: przy Zespole Szkół Licealnych w Słubicach stanie wkrótce nowoczesny obiekt sportowy - nie kryła radości marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak, która wspólnie ze starostą Marcinem Jabłońskim oraz dyrektorem ZSL w Słubicach Marią Jaworską uroczyście rozpoczęła dziś budowę sali gimnastycznej przy słubickim Ogólniaku.
Dziękujemy za wsparcie!
- Mamy już wszystkie niezbędne dokumenty, by rozpocząć tę inwestycję. Przetarg będzie ogłoszony w ciągu następnych kilku dni - zapowiedział starosta, dziękując jednocześnie pani dyrektor, która jest również wojewódzką radną, oraz pani marszałek, za wsparcie tej inwestycji.
Przypominamy: dzięki zabiegom M. Jaworskiej zarząd województwa przyznał powiatowi słubickiemu 1 mln zł dofinansowania na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Licealnych.
- Od lat marzyłam o tej chwili. Nasza szkoła, jako placówka Herbertowska, od lat miała swojego ducha. Brakowało jej jednak ciała, w postaci odpowiedniej infrastruktury - mówiła wzruszona M. Jaworska.
Nie tylko dla uczniów.
- Nie można mówić o zdrowym stylu życia, jeśli do jego uprawiania brak odpowiednich warunków. Poza tym nie ma lepszego wychowania, niż poprzez sport. Dlatego sala gimnastyczna była tej szkole potrzebna już dawno - mówiła nam marszałek E. A. Polak.
- W pełni utożsamiam się z panią marszałek. Zespół Szkół Licealnych to placówka z tradycjami, jednak miała ona poważne braki infrastrukturalne. Do tego stopnia, że zajęcia z wychowania fizycznego odbywały się... w byłej stajni. Na szczęście wkrótce to się zmieni - cieszył się starosta, który przypomniał, że z nowego obiektu będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale także wszyscy mieszkańcy naszego powiatu.
Młodzi się cieszą
Miejsce, gdzie już wkrótce stanie nowa sala gimnastyczna, oglądali także m.in. wiceprzewodniczący sejmiku województwa Tomasz Wontor, radna wojewódzka Grażyna Dereń, powiatowi radni: Ryszard Chustecki i Józef Apanowicz, a także członkowie rady rodziców uczniów szkoły, jej nauczyciele oraz młodzież. Nie zabrakło również dyrektorów powiatowych szkół i szefów jednostek powiatowych.
- Na tę salę czekali nasi koledzy z poprzednich roczników i... się nie doczekali. Wygląda na to, że my się załapiemy! - śmiali się pierwszoklasiści.
Trochę liczb
Nowa sala gimnastyczna będzie miała wymiary: 18,5 m x 40,5 m, a jej wysokość to ponad 10 metrów. Koszt budowy to ok. 4 mln zł.
Jak już wspominaliśmy, 1 mln zł na inwestycję przeznaczył sejmik województwa lubuskiego, reszta pochodzić będzie ze środków powiatu i, jeżeli się uda, z dotacji, o którą powiat zwrócił się do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Trzymamy kciuki za dalsze etapy!
Link do materiału filmowego HTS Słubice: http://www.slubice.tv/wiadomosci/7409,uroczyste-rozpoczecie-budowy-sali-gimnastycznej-w-

Joomla Templates - by Joomlage.com