Zajęcia prawnicze na Viadrinie

30 maja uczniowie klas II C i II D wzięli udział w zajęciach prawniczych z podstaw prawa cywilnego na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.
Po powitaniu przez prodziekan Prof. Dr Carmen Thiele, uczniowie, pod kierunkiem Dr. iur. Bartosza Jagury, rozwiązywali proste przypadki prawnicze, czyli kazusy.
Część zajęć była prowadzona w języku polskim, a następnie w języku niemieckim.
Dr Jagura w ciekawy sposób wprowadził uczestników zajęć w terminologię prawa cywilnego. Uczniowie, na podstawie różnych kazusów, starali się wyjaśnić pojęcia prawnicze.
Opiekunowie: Marzena Górna, Kamilla Kędzierska-Kolendo, Marcel Dagiel.