brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Dzień Języków Obcych

21 marca 2018 odbył się w naszym liceum Dzień Języków Obcych. Dzień ten zaczęliśmy od konkursu wiedzy z języka angielskiego i niemieckiego, w którym wzięło udział 21 uczniów klas pierwszych i drugich. Pytania konkursowe z obu języków obejmowały zadania zarówno ze struktur gramatycznych jak i ogólną wiedzę o państwach. Zadaniem konkursu jest wyłonienie Mistrza Języków Obcych oraz zachęcanie uczniów do doskonalenia umiejętności językowych i poszerzania wiedzy na temat kultury i tradycji krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Wyniki będą wkrótce podane.
Po konkursie odbyła się degustacja potraw. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i pokazali swoje zdolności kulinarne. Jedzenie było doskonałe i było w czym wybierać. Tego nie da się opisać słowami, zdjęcia mówią same za siebie.


Kolejnym punktem tego dnia były prezentacje multimedialne zaprezentowane przez uczennice Anię Szoję i Karinę Ksieniewicz oraz naszego gościa z wymiany międzynarodowej Deborę z Brazylii. Ania opowiedziała o możliwościach uczestniczenia w międzynarodowych projektach wymiany młodzieży, na czym one polegają i jakie korzyści z nich wyciągamy. Ona również brała udział w takim projekcie i przez rok mieszkała w stanie Virginia. Natomiast Debora, po angielsku (z czego nic nie zrozumiałam :) ale na szczęście Pani Kędzierska mi tłumaczyła) opisała własne doświadczenia z pobytu w Stanach Zjednoczonych oraz opowiedziała o swoim rodzinnym kraju - Brazylii. Debora pochodzi z Belo Horizonte, miasta, które jest 143,5 razy większe od Słubic. Natomiast Karina zaprezentowała projekt polsko-niemiecko-izraelski. Każdy z nas wie, że nasza szkoła bierze w nim udział od wielu lat i że Pani Dorota Rutka jest koordynatorem tego projektu i opiekunem. Informacje przekazane przez Karinę pokazały nam, że warto jest korzystać z takich projektów, ponieważ przynoszą dużo korzyści, pogłębiają naszą wiedzę i nawiązujemy nowe kontakty.

Po prezentacjach, swoje taneczne zdolności pokazali : Nicole Gierszewska, Patrycja Gajewska, Marika Mochel i Andrzej Budzyn. Grupa sama przygotowała ciekawy układ taneczny przy muzyce hip-hop. Danke :)
Kto ma chęć poznania świata, wzbogacić znajomość języka obcego oraz poznać nowe osoby może skorzystać z projektów, które zaprezentowały nasze uczennice. A jeżeli ktoś ma jeszcze pytania dotyczące szczegółów tych projektów, to proszę się kontaktować z Anią i Kariną. Na pewno wszystko wyjaśnią.
Na kolejny Dzień Języków Obcych zapraszamy za rok :)

Marzena Górna

Joomla Templates - by Joomlage.com