Szkoła proponuje uczniom spędzać czas wolny
  • na zajęciach kół zainteresowań:

koła informatycznego, teatralnego, europejskiego, biologicznego, chemicznego, geograficznego, polonistycznego, matematycznego.

• prowadzone są zajęcia przygotowujące do zawodów i konkursów z przysposobienia obronnego,
  • organizowane są działania w ramach projektów międzynarodowych z zakresu turystyki, rekreacji, sportu, kultury
  • odbywają się zajęcia sportowe z piłki ręcznej, piłki siatkowej, piłki koszykowej tenisa stołowego i szachów
  • organizowane są spotkania duszpasterskie
  • działa Szkolny Klub Wolontariacki niosący pomoc potrzebującym,
  • odbywają się zajęcia przygotowujące młodzież do matury z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym oraz na poziomie rozszerzonym.

Koło teatralne „Drewniane pudełko zwane wyobrażnią prowadzi mgr Barbara Druć. Zajęcia odbywają się w piątki o godz. 15:30 na Sali gimnastycznej szkoły. Próby to nie tylko czas przygotowań do spektaklu, ale przede wszystkim wspólnej zabawy i doskonalenia zdolności aktorskich. Zespół Przygotowuje oprawę artystyczną wieli uroczystości szkolnych i środowiskowych.

Koło informatyczne prowadzi mgr Anna Brzezińska. Na zajęciach koła uczniowie rozwijają swoje umiejętności w zakresie programowania i korzystania z usług Internetu. Poprzez wirtualne inwestowanie młodzież zdobywa praktyczną wiedzę o zasadach funkcjonowania nowoczesnej giełdy uczestnicząc w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej.

Koła przedmiotowe prowadzą wykwalifikowani nauczyciele. Na zajęciach uczniowie rozwijają zainteresowania kierunkowe, odbywają się konsultacje maturalne. Nauczyciele przygotowują uczniów do konkursów i olimpiad przedmiotowych.

Projekty międzynarodowe – koordynatorem szkolnym jest mgr Dorota Rutka. Odbywa się wiele zajęć w ramach współpracy ze szkołami z Niemiec Frankfurtu i Berlina. Od wielu lat szkoła uczestniczy w polsko - niemiecko - izraelskim projekcie Building Bridges (tworzenie mostów). W ramach tego projektu młodzież z Polski i Niemiec jest zapraszana do Izraela oraz gości koleżanki i kolegów z Izraela na Ziemi lubuskiej i w Brandenburgii.

Koła sportowe – prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego: mgr Lucyna Sierbin – zajęcia z piłki siatkowej i ręcznej, mgr Iwona Grabowska - rozgrywki w tenisie stołowym i szachach, mgr Piotr Dmochowski – zajęcia z piłki koszykowej. Młodzież rywalizuje w lidze szkolnej piłki nożnej. Uczniowie na zajęciach sportowych poprawiają sprawność fizyczną, przygotowują się do różnych rozgrywek i zawodów sportowych, w przyjacielskiej atmosferze spędzają swój wolny czas.

Więcej w tej kategorii: « Wolontariat Patron »