Rozpoczynamy rekrutację polskich uczniów do Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą na rok szkolny 2020/2021.

• Do 27 marca 2020 w sekretariacie Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach przyjmujemy podania oraz świadectwa ukończenia VII klasy szkoły podstawowej w Polsce.
  • 4 kwietnia 2020 (sobota) o godz. 11:00, w Zespole Szkół Licealnych w Słubicach, odbędzie się pisemny test znajomości języka niemieckiego.
  • W dniach 25-27 maja 2020 osoby z najwyższym wynikiem testu pisemnego odbędą rozmowę kwalifikacyjną (w j.niemieckim) w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą.

Podziękowania dla wolontariuszy Festiwalu Nowej Sztuki Labirynt

Wydanie nowego Kalendarza Galerii Okno stało się tradycyjnie już okazją do podziękowań za Festiwal Nowej Sztuki LABIRYNT. Kurator festiwalu Anna Panek – Kusz oraz Tomasz Fedyszyn spotkali się z naszymi uczniami, aby podziękować za pomoc przy organizacji i przygotowaniach do festiwalu. Od 10 lat, od samego początku funkcjonowania festiwalu w Słubicach i we Frankfurcie, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słubicach pełnią rolę wolontariuszy przy festiwalu. Dzięki przychylności dyrektor szkoły Marii Jaworskiej oraz przyjaciela festiwalu i Galerii Okno Doroty Rutki, co roku nowa grupa uczniów ma możliwość spotkania ze sztuką nowoczesną i międzynarodowym gronem artystów wystawiających swoje prace w ramach festiwalu, bezpośrednich rozmów z artystami, sprawdzenia swoich umiejętności językowych, a jednocześnie organizacyjnych i technicznych. To doskonała okazja do nauki uczestniczenia w życiu kulturalnym naszego dwumiasta.

Materiał HTS Słubice tv