Rozpoczynamy rekrutację polskich uczniów do Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą na rok szkolny 2020/2021.

• Do 27 marca 2020 w sekretariacie Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach przyjmujemy podania oraz świadectwa ukończenia VII klasy szkoły podstawowej w Polsce.
  • 4 kwietnia 2020 (sobota) o godz. 11:00, w Zespole Szkół Licealnych w Słubicach, odbędzie się pisemny test znajomości języka niemieckiego.
  • W dniach 25-27 maja 2020 osoby z najwyższym wynikiem testu pisemnego odbędą rozmowę kwalifikacyjną (w j.niemieckim) w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą.

"Konflikt - adwokat, prokurator czy mediator?"

16 grudnia uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w konferencji "Konflikt - adwokat, prokurator czy mediator?"
Tematyką poruszaną podczas tego wydarzenia było: skąd się bierze hejt, jak skutecznie walczyć z mową nienawiści oraz rozwiązywać różnego rodzaju konflikty, np. za pomocą mediacji.
Oprócz uczniów obecni byli: starosta Leszek Bajon, wicestarosta Robert Włodek, poseł i wiceszef sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Bogusław Wontor oraz prelegenci – policjantka i mediator Sylwia Szary, trener transpersonalny Edyta Maliczak, adwokat Marta Tetzlaw – Dering i prokurator Adam Grochoła.