brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Rozpoczynamy rekrutację polskich uczniów do Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą na rok szkolny 2020/2021.

 

  • Do 27 marca 2020 w sekretariacie Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach przyjmujemy podania oraz świadectwa ukończenia VII klasy szkoły podstawowej w Polsce.
  • 4 kwietnia 2020 (sobota) o godz. 11:00, w Zespole Szkół Licealnych w Słubicach, odbędzie się pisemny test znajomości języka niemieckiego.
  • W dniach 25-27 maja 2020 osoby z najwyższym wynikiem testu pisemnego odbędą rozmowę kwalifikacyjną (w j.niemieckim) w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą.

 

 

27 marca 2008 r. odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR.

Zgłoszenia udziału do 10 stycznia 2008 przyjmują nauczyciele matematyki.

Zapraszamy!
7 grudnia odbyła się IX edycja Szkolnej Olimpiady Wiedzy o AIDS. Z testem zmagało się 32 uczniów pod czujnym okiem komisji w składzie: M.Maślakiewicz, D. Rutka, J. Baś. Uczniowie świetnie radzą sobie z pytaniami dotyczącymi profilaktyki AIDS, ale natura samego wirusa HIV jest jeszcze dla niektórych zagadką.

Dnia 2 grudnia 2007 roku w Centrum Kongresowym IOR w Poznaniu odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie naszej szkoły Anita Łysiak, Ewa Jurgowska, Maciej Jelecki, Maciej Łysiak zostali zapoznani z minimum onkologicznym, tj. z podstawową wiedzą na temat profilaktyki, rozpoznawania i leczenia nowotworów oraz poznali zasady prowadzenia edukacji rówieśniczej. Młodzież zachwycona była poziomem wykładów prowadzonych przez studentów z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny, lekarzy onkologów i przedstawicieli organizacji pacjentów onkologicznych.

Akcja MAM HAKA NA RAKA doskonale wpisuje się w program profilaktyczny realizowany przez wszystkich nauczycieli naszej szkoły. Dlatego też Dyrekcja i Grono Pedagogiczne chce wykorzystać entuzjazm i pomysłowość młodzieży w szerzeniu zasad profilaktyki nowotworowej nie tylko w szkole, ale i poza nią. Sądzimy, że tą tematyką jesteśmy w stanie zainteresować rodziców, krewnych oraz znajomych.
W Poznaniu uczniowie zdobyli certyfikaty, które dają im możliwość uczestniczenia w Ogólnopolskim Konkursie MAM HAKA NA RAKA. Do udziału w programie zgłosiło się 560 zespołów całej Polski. Życzymy powodzenia licealistom, zwłaszcza że zdobytą wiedzę zawsze będą mogli wykorzystać w swoim życiu. Samo przystąpienie do programu jest już ich małym sukcesem.

Zdjęcia z wyjazdu do Poznania – patrz galeria.

 

Piękno Poczdamu w złocistej scenerii tegorocznej jesieni podziwiała grupa uczniów z klas maturalnych naszej szkoły.

Około dwóch milionów gości z całego świata zwiedza corocznie miasto Poczdam. Piękno krajobrazu, jak również architektura miasta z wieloma historycznymi budowlami, licznymi parkami, ogrodami oraz dziełami sztuki uczyniły z Poczdamu miasto znane na świecie. Wybitni budowniczowie, architekci ogrodów i artyści z XVIII i XIX wieku dzięki umiejętnemu połączeniu przyrody ze sztuką stworzyli czarujący krajobraz.

Wycieczka, która odbyła się 20 października pozostanie na długo w naszej pamięci, spacer po PARKU SANSSOUCI, DAS NEUE PALAIS z przepiękną SALA MARMUROWA, PAłAC SANSSOUCI, FONTANNA i pływające w niej złote rybki oraz STARE MIASTO to niezapomniane wrażenia, które zabraliśmy ze sobą z tego romantycznego miejsca.

Zdjęcia do obejrzenia umieszczone są w galerii.

Organizator wycieczki, nauczyciel j. niemieckiego Danuta Szmit.

 

Uczennice z klubu wolontariackiego działającego przy Zespole Szkół Licealnych od dwóch miesięcy biorą czynny udział w zajęciach "Aktywnej rehabilitacji".
Uczestnicząc w tych zajęciach młodzież integruje się z osobami uposledzonymi umysłowo i niepełnosprawnymi fizycznie. Celem zajęć jest pomoc osobom niepełnosprawnym w pokonywaniu barier architektonicznych jak również "zwykłe bycie z drugim człowiekiem".

Osoby zainteresowane zapraszamy do współpracy. Kontakt u p. Napierały.
Od 26. listopada 2007 następuje zmiana terminów "Tandemów językowych".

Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu: w poniedziałki godz. 14.15-15.00 i w środy godz. 14.15-15.00 w Waldorfschule we Frankfurcie nad Odrą. Nad realizacją tego projektu czuwać będą Katarzyna Werwińska- opiekun po stronie polskiej i Alicja Krebs-Małecka – opiekun po niemieckiej stronie.

17 listopada o godzinie 19.00 w auli Colegium Polonicum odbył się benefis zespołu RYTMOS. Zespół tworzą: Anna Zasada, Angelika Kwiatkowska oraz Katarzyna Rzeszot. Ania jest tegoroczną absolwentką naszego liceum, Kasia i Angelika uczęszczają do klasy drugiej. Nic, więc dziwnego, że na benefisie byli obecni prawie wszyscy uczniowie i nauczyciele naszego liceum. Benefis prowadził również nasz absolwent Tomasz Pilarski, który profesjonalnie opracował z opiekunką zespołu Panią Anną Dec scenariusz benefisu.

Dziewczyny było cudownie! Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów i następnych benefisów. Wygrana w Szansie na sukces dodała Wam skrzydeł, jesteśmy z Was dumni.


Czekamy na następne zaproszenie – koleżanki i koledzy z liceum.

 

Dnia 31 października uczniowie klas pierwszych dołączyli uroczyście do braci szkolnej. "Witamy na farmie" to hasło przewodnie obcinki. Dojenie krów, orka, sianokosy, żniwa nie sprawiły trudu pierwszakom.

To była naprawdę dobra zabawa, a potwierdzenie tej opinii znajdziecie na zdjęciach zamieszczonych w galerii.
10 października 2007 roku klasy Ia i IId miały okazję zwiedzić Ogród Dendrologiczny w Przelewicach. Każda pora roku jest dobrą okazją do poznania siły roślin, które jak malarz impresjonista tworzą niezwykłe zestawienia kolorów.

zapraszamy do obejrzenia zdjęć z cyklu "Jesień w Przelewicach".

Zdjęcia do obejrzenia umieszczone są w galerii.
Od 05. listopada 2007 uczniowie Zespołu Szkół Licealnych wezmą udział w "tandemach językowych". Dzięki tej najnowszej metodzie nauki uczniowie będą mieć okazję lepiej opanować umiejętności językowe, prowadząc konwersacje z niemieckimi uczniami.
Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu: w poniedziałki godz. 14.15-15.00, we wtorki godz. 14.15-15.00 oraz w środy również godz. 14.15-15.00 w Waldorfschule we Frankfurcie nad Odrą. Nad realizacją tego projektu czuwać będą Katarzyna Werwińska- opiekun po stronie polskiej i Alicja Krebs-Małecka – opiekun po niemieckiej stronie.
Joomla Templates - by Joomlage.com