brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Na Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Twórczości Zbigniewa Herberta przybyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu słubickiego. Celem konkursu byla popularyzacja wiedzy o życiu i twórczości naszego PATRONA.

Zdjęcia
"...na nowo ucz się świata..."

Dnia 22 listopada 2008 w Zespole Szkół Licealnych w Słubicach, odbył się III Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości Zbigniewa Herberta. Tegoroczna edycja wpleciona była w obchody Roku Herbertowskiego, świętowanego w całym kraju. Mottem konkursu były słowa poety z wiersza "Podróż": "...na nowo ucz się świata jak joński filozof...".
W dniach 15 – 16.10.2008 w Ludwigsfelde koło Berlina odbyła się międzynarodowa niemiecko – polsko – izraelska konferencja "Młodzież, demokracja i rozwój demokracji w Izraelu, rejonie Brandenburgii i w Polsce".
W świątecznym Dniu Edukacji Narodowej młodzież licealna złożyła życzenia, a zespół teatralny swoim występem uświetnił uroczystości szkolne.

Zdjęcia w GALERII
Udział szkoły w X Zjeździe Szkół Herbertowskich we Wrocławiu.

Byliśmy we Wrocławiu na Zjeździe Szkół Herbertowskich. Pogoda była cudna, ( liście, słońce, zabytki, lody) i moc atrakcji – a wśród nich: spotkanie z rodzina naszego patrona, wykład profesora Jana Miodka i spektakl w Teatrze Współczesnym ( z Dorotą Segdą!!!). Wyjazd był udany, uśmiechnięty, tym bardziej, że po raz kolejny konkursy ogólnopolskie były nasze:

  • Radek Sławuta ( III a) – I miejsce w konkursie na prezentację multimedialną "Rok 2008 – rokiem Zbigniewa Herberta"
  • Andrzej Mokrzycki ( III a) – I miejsce w kategorii proza w Konkursie Literacko – Plastycznym
  • Arleta Niedziałkowska ( III a) – II miejsce w kategorii poezja w Konkursie Literacko – Plastycznym

GRATULUJEMY !!!

Za rok też jedziemy !!!

Zobacz zdjęcia ze zjazdu w galerii
Europejski Dzień Języków Obcych, przygotowany pod kierunkiem zespołu językowego, cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży szkolnej. Konkursy, zabawy, występy, prezentacje podkreślały znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie, a przede wszystkim w Europie.

Przejdź do galerii
W ramach obchodów ROKU ZBIGNIEWA HERBERTA szkoła obgłasza konkursy dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu słubickiego.


Kliknij obrazek aby powiekszyć


Kliknij obrazek aby powiekszyć


Kliknij obrazek aby powiekszyć
Świadectwa dojrzałości uzyskane w wyniku egzaminu maturalnego przeprowadzonego w sierpniu 2008 r. można odebrać w szkole (sekretariat) dnia 15 września 2008 (poniedziałek) od godz 08:00.

Poniżej przedstawione terminy egzaminów poprawkowych.

Joomla Templates - by Joomlage.com