Nasze Liceum Ogólnokształcące umożliwia sukces każdemu uczniowi na miarę jego możliwości, skutecznie przygotowuje do matury, wyposaża absolwenta w umiejętności, które pozwolą mu zaistnieć w dorosłym życiu. Wysokie kwalifikacje zawodowe nauczycieli gwarantują realizację ambitnych działań w zakresie kształcenia i wychowania.

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

30 listopada grupa uczniów z naszej szkoły, pod opieką nauczycielki historii Stanisławy Nowak oraz Doroty Rutki, wzięła udział w niecodziennej lekcji, przygotowanej przez Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie. Pracownicy naukowi placówki – prof. dr hab. Robert Traba, prof. dr hab. Igor Kąkolewski oraz dr Dominik Pick przedstawili uczniom Centrum Badań Historycznych w Berlinie, które jest jedyną placówką zagraniczną Polskiej Akademii Nauk, prowadzącą własną działalność naukowo-badawczą.

FESTIWAL KSIĄŻKI ILUSTROWANEJ
spotkanie i warsztaty z Iwoną Chmielewską we Frankfurcie nad Odrą

23 listopada 2017 grupa uczniów klas pierwszych i drugich, wraz z opiekunem i nauczycielem języka niemieckiego Marzeną Górną, wzięła udział w spotkaniu i warsztatach rysunkowych odbywających się we Frankfurcie nad Odrą w ramach Festiwalu Książki Ilustrowanej. Bohaterem spotkania była Iwona Chmielewska - polska autorka i ilustratorka książek dla dzieci i dorosłych. W swoich książkach Iwona Chmielewska stawia mądre pytania, które są ważne dla czytelników w każdym kraju i w każdym wieku. Jej dzieła skłaniają do myślenia, są świetnie zaprojektowane, dopracowane graficznie i różnią się od innych znanych nam, tradycyjnych pozycji książkowych. Opatrzone krótkim, zwięzłym tekstem, wciągają czytelników do gry z obrazem. Iwona Chmielewska udowadnia w swoich książkach, że również niewielka ilość słów może pobudzić naszą wyobraźnię, że nie liczy się ilość, ale jakość przekazu. Książki Iwony Chmielewskiej pobudzają do rozwijania wyobraźni i odkrywania otaczającego nas świata za pomocą obrazu.

W sobotę 9 grudnia siedmiu uczniów naszego liceum wzięło udział w ćwierćfinale konkursu matematycznego SUPERMATEMATYK. Uczniowie zmagali się z 10 zadaniami testowymi jednokrotnego wyboru oraz 20 zadaniami wielokrotnego wyboru. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i decyzje o klasyfikacji do półfinału.

23 listopada we Frankfurcie/O odbyły się halowe mistrzostwa piłki nożnej szkół ponadpodstawowych naszych dwóch partnerskich miast Słubic i Frankfurtu/O o puchar mistrza WOWI – WOWI CHAMPIONS-CUP.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce i otrzymała komplet strojów sportowych.

Gratulujemy i dziękujemy!

Szkołę reprezentowali:
Marcel Klukiewicz, Adrian Lejman, Igor Kolczak, Artur Makuch, Szymon Wiencek, Marcel Biały, Adam Tyliszczak, Marcel Górniak.
Opiekun: Iwona Grabowska

Jak co roku grupa naszych uczniów reprezentowała Zespół Szkół Licealnych w Ulicznych Biegach Niepodległości.

10 listopada 2017 pobiegli:

Maksymilian Pazda - I miejsce,
Julia Śmielewicz - I miejsce,
Weronika Maliczak – III miejsce,
Cezary Lalak – V miejsce

Pozostali uczestnicy: Filip Pietrow, Mateusz Adamczuk, Jakub Buka, Patryk Hytry, Adrian Lejman, Natalia Augustyniak, Maria Piórkowska, Marta Zduńczyk.
Opiekun: Iwona Grabowska

Dziękujemy i gratulujemy!!!

10 listopada odbyły się w szkole uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie z klas I C, II A, II D, III A i III C, pod opieką nauczycieli - Marietty Szleszyńskiej i Jolanty Bałdys, przygotowali uroczysty apel. Na zakończenie dyrektor Maria Jaworska podziękowała wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom za piękną lekcję historii.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

15 listopada 2017 r. w Collegium Polonicum na targach Edukacja - Praca – Kariera nie zabrakło również naszego stoiska. Delegacja naszej szkoły – uczennice klasy II A - informowały i zachęcały gimnazjalistów z regionu do wyboru naszej szkoły, jako następnego etapu edukacji.
Jednocześnie uczniowie klas trzecich wzięli udział w wykładach/warsztatach:

"Robotyka - programowanie robotów LEGO", "Język potoczny w literaturze", "Kim chcesz zostać w przyszłości? Dlaczego mamy z tym problem?"

31 października w szkole było strasznie... wesoło! :D
Samorząd uczniowski zorganizował konkurs Halloween na przebranie, dynię i dekorację klasy.

Zwyciężyła III A - gratulujemy!

16 października 2017 r. starosta Marcin Jabłoński, podczas uroczystości powiatowych z okazji Dnia Edukacji Narodowej, nagrodził m.in. naszych nauczycieli: dyrektor Marię Jaworską, wicedyrektor Jolantę Górę, Iwonę Grabowską i Joannę Baś.

Gratulujemy!

Artykuł: Wiadomości z Powiatu Słubickiego – październik 2017

Uczennica klasy III C - Luiza Maria Derewlana została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Płynąć pod prąd" (opiekun naukowy - Marietta Szleszyńska).
Uroczystość rozdania nagród i dyplomów odbyła się podczas XIX Zjazdu Klubu Herbertowskich Szkół w Warszawie.

Gratulujemy!

Joomla Templates - by Joomlage.com