brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Rozpoczynamy rekrutację polskich uczniów do Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą na rok szkolny 2020/2021.

 

  • Do 27 marca 2020 w sekretariacie Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach przyjmujemy podania oraz świadectwa ukończenia VII klasy szkoły podstawowej w Polsce.
  • 4 kwietnia 2020 (sobota) o godz. 11:00, w Zespole Szkół Licealnych w Słubicach, odbędzie się pisemny test znajomości języka niemieckiego.
  • W dniach 25-27 maja 2020 osoby z najwyższym wynikiem testu pisemnego odbędą rozmowę kwalifikacyjną (w j.niemieckim) w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą.

 

 

Zapraszamy do udziału w Konkursie Fotograficznym "Pan Cogito... dicet", poświęconym twórczości Zbigniewa Herberta.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich.
Każdy uczestnik zgłasza 3-5 zdjęć będących ilustracją problematyki wybranego utworu Zbigniewa Herberta.
Wykonane prace powinny być inspirowane jednym, wybranym spośród podanych utworów Z. Herberta: Pan Cogito czyta gazetę, Pan Cogito a perła, Matka, Dwie krople, 17 IX.

Termin nadsyłania prac: 18 marca 2019.
Wręczenie nagród odbędzie się 28 marca 2019 roku podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły.

>>> Szczegóły, karta zgłoszenia <<<

Zapraszamy do udziału w Konkursie Recytatorskim "Pan Cogito... dicet", poświęconym twórczości Zbigniewa Herberta.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich.
Każdy uczestnik powinien przygotować dwa utwory: jeden wiersz i fragment prozy poetyckiej.
Zgłoszenia do 15 marca.
Konkurs odbędzie się 22 marca 2019 na auli Zespołu Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta w Słubicach.

>>> KARTA ZGŁOSZENIA <<<

19 lutego 2019 na teren przy naszej szkole wjechał ciężki sprzęt i rozpoczęła się budowa Sali gimnastycznej. Ważne informacje o przyszłej sali gimnastycznej z profilu Starostwa Powiatowego w Słubicach:

Zaczęło się! Na teren przy słubickim ogólniaku wjechał ciężki sprzęt. Tuż obok Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach ruszyła budowa nowoczesnej sali gimnastycznej!
Pamiętacie, kiedy w styczniu, podczas zawarcia umowy na budowę sali pisaliśmy, że nie możemy się doczekać pierwszego wbicia łopaty? No to się doczekaliśmy! Wprawdzie nie była to łopata, ale potężna łyżka koparki, która przygotowuje teren pod fundamenty, ale to chyba nawet lepiej... Pierwszy etap budowy ma trwać dziewięć miesięcy, a jego efektem będzie stan surowy otwarty.
Przypomnijmy: nowa sala gimnastyczna będzie miała wymiary: 18,5 x 40,4 oraz 10,7 m (wysokość). Zmieści się w niej 500 osób. Obiekt naszpikowany będzie nowoczesnymi rozwiązaniami. Znajdzie się tu szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych oraz zaplecza wraz z szatniami.
- Będzie można pograć tu w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, siatkówkę, a nawet uprawiać judo. A co najważniejsze, obiekt nie będzie służył wyłącznie uczniom ogólniaka - mówi dyrektor szkoły Maria Jaworska.
- Korzystać będą z niego mogli uczniowie także innych słubickich szkół oraz wszyscy mieszkańcy. Budynek będzie pełnić też funkcję sali widowiskowej, gdzie będą mogły odbywać się np. koncerty - dodaje starosta Leszek Bajon.
Trzymamy kciuki za kolejne etapy prac!

Materiał Telewizji Regionalnej HTS Słubice:
https://www.slubice.tv/wiadomosci/7976,ruszyla-budowa-sali-gimnastycznej-przy-slubickim-o?fbclid=IwAR0Y5Bxrb6lFqxNmUaVR_wqTpKg1qvVLDsMyy9C5dKSG-2zCKdBSUU5AnKc

18 lutego 2019 odbył się szkolny Konkurs o Układzie Okresowym Pierwiastków Chemicznych. W potyczkach brały udział 3-osobowe drużyny z prawie wszystkich klas. Największą wiedzą (i szczęściem )wykazali się uczniowie klasy IIId : Emilka Abrahamyan, Weronika Szmyt i Hubert Bąkowski. To oni zdobyli nagrody za pierwsze miejsce! Gratulujemy!

Organizator: nauczyciel chemii - Sławomira Czerniawska

Z inicjatywy Anny Panek-Kusz, kurator Festiwalu Nowej Sztuki LABIRYNT oraz Galerii Okno przy SMOK w Słubicach, 14 lutego odbyło się spotkanie podsumowujące to międzynarodowe wydarzenie artystyczne. Na spotkanie zaproszono osoby, które przyczyniły się do lepszego i sprawniejszego przygotowania festiwalu. Podziękowania oraz Kalendarz Galerii Okno zostały wręczone dyrektor szkoły Marii Jaworskiej, Dorocie Rutce, koordynatorce udziału uczniów w tym przedsięwzięciu, a przede wszystkim uczniom, którzy jako wolontariusze pomagali przygotować wystawy i wydarzenia festiwalowe.
Zdjęcia z przygotowań Festiwalu Nowej Sztuki LABIRYNT.
Koordynator udziału uczniów w festiwalu: Dorota Rutka

13 lutego 2019 naszą szkołę odwiedzili chemicy z Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Od wielu lat współpracujemy z tą placówką, wspierającą edukację przyrodniczą młodzieży. Warsztaty chemiczne zostały przeprowadzone dla naszych uczniów oraz zaproszonych gimnazjalistów. Oprócz ciekawych i samodzielnie wykonywanych doświadczeń chemicznych, prowadzący zaprezentowali spektakularne i wybuchowe pokazy chemiczne. Prowadzącym z Centrum Chemii w Małej Skali nie brakowało chętnych pomocników.
W warsztatach i pokazach chemicznych, oprócz licealistów, wzięli udział również uczniowie z Gimnazjum nr 1, pod opieką Roberta Ratajczaka (nasz absolwent) oraz uczniowie Gimnazjum nr 2, pod opieką Aleksandry Saneckiej-Bugaj (także naszej absolwentki).

Organizator: nauczyciel chemii - Sławomira Czerniawska

Już po Studniówce, teraz TYLKO ;) trzeba „wziąć się w karby” i zdać maturę.
Możliwie jak najlepiej!

W poniedziałek, maturzyści i ich rodzice przygotowujący Studniówkę, zaprosili całą społeczność szkoły na przepyszny i sycący poczęstunek – nikt nie mógł powiedzieć, że głodny wyszedł ze szkoły. Przepyszny, „prawdziwy” chleb, a do tego różnego rodzaju mięsiwa i smalec, albo coś na słodko – domowe ciasta.

Dziękujemy!!!

Cytujemy za Starostwem Powiatowym w Słubicach:
„To był dopiero polonez!
- Byłam na wielu balach studniówkowych, ale taniec w waszym wykonaniu zrobił na mnie szczególne wrażenie - nie kryła podziwu Maria Jaworska, dyrektor Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach, którego uczniowie ostatnich klas mają dziś swoją studniówkę.
- Bawcie się tak, aby ten bal zapamiętać na zawsze - dodała pani dyrektor, przekazując głos staroście Leszkowi Bajonowi, który wraz ze swoim zastępcą Robertem Włodkiem był gościem naszych tegorocznych maturzystów.
- Nie mogło mnie tu nie być, tym bardziej, że sam jestem absolwentem tej szkoły! A pani dyrektor była moją wychowawczynią... - wspominał Leszek Bajon.
- Za chwilę przyjdzie taki czas, że nic nie będziecie musieli, a wszystko będziecie mogli. Dlatego bardzo bym chciał, abyście po studiach zostali w naszym powiecie i, wspierani swoją inteligencją, działali na rzecz naszych mieszkańców - mówił starosta, życząc zabawy do samego rana.
- Na swojej studniówce bawiłem się do 7 rano. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie - śmiał się, wznosząc toast za pomyślność naszych absolwentów.
Do życzeń dołączamy się i my! Dziękując za zaproszenie, odwdzięczamy się obszerną galerią zdjęć. Można się oznaczać!”

Link do materiału Starostwa Powiatowego w Słubicach i załączonego albumu zdjęć ze studniówki

Materiał HTS Słubice z przygotowań do Studniówki

Materiał HTS Słubice ze Studniówki

Aleksandra Woźniak z klasy III D została wyróżniona w III Międzyszkolnym Konkursie na Najlepsze Tłumaczenie Wiersza Zbigniewa Herberta zorganizowanym przez Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Bełchatowie.

Więcej na:
http://www.zsherbert.pl/PDFY/konkursy/Wyniki.pdf

Gratulujemy!

Cytujemy tłumaczenie Oli:
Aleksandra Woźniak

HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH I KLASYFIKACYJNYCH

DLA SŁUCHACZY LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO DLA DOROSŁYCH

SEMESTR

PRZEDMIOT

DATA

PIERWSZY

MATEMATYKA

9.02.2019 GODZ. 11:20

JĘZYK NIEMIECKI

10.02.2019 GODZ. 11:20

BIOLOGIA

12.02.2019 GODZ. 11:50

FIZYKA

15.02.2019 GODZ. 8:00

HISTORIA

9.02.2019 GODZ. 8:00

JĘZYK POLSKI

10.02.2019 GODZ.8:00

CHEMIA

13.02.2019 GODZ. 8:55

TRZECI

MATEMATYKA

9.02.2019 GODZ. 8:00

JĘZYK NIEMIECKI

10.02.2019 GODZ. 8:00

HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO

9.02.2019 GODZ. 11:20

JĘZYK POLSKI

9.02.2019 GODZ. 13:00

PIĄTY

JĘZYK NIEMIECKI

9.02.2019 GODZ. 11:20

MATEMATYKA

9.02.2019 GODZ. 8:00

11 stycznia 2019r. Ania Wysoczańska z II C wzięła udział w okręgowym, pisemnym etapie Olimpiady Języka Niemieckiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego z Poznania, a następnie zakwalifikowała się do etapu ustnego, który odbędzie się 9 lutego w Poznaniu.
Gratulujemy, mocno trzymamy kciuki i życzymy bardzo dobrego wyniku!

Joomla Templates - by Joomlage.com