brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

W dniu 27 listopada 2008 roku w lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów przyznanym uzdolnionej młodzieży przez Marszałka Województwa Lubuskiego. Decyzją Komisji do Spraw Stypendiów oraz Zarządu Województwa Lubuskiego, uczeń naszej szkoły Robert Dmitrzak został stypendystą nauk matematyczno - przyrodniczych i technicznych na rok szkolny 2008/2009. Nauczycielem "prowadzącym" jest Pani Joanna Baś.

Robertowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Z okazji Międzynarodowego Dnia Diabetyka, 22 listopada 2008 roku delegacja szkolna wzięła udział w zorganizowanym spotkaniu pod hasłem: "Nie pozwólmy dzieciom umrzeć z powodu cukrzycy". Program spotkania był bardzo bogaty, co najlepiej zilustrują zdjęcia umieszczone w galerii, do której serdecznie zapraszamy.
"Dostojni Goście, Drodzy Nauczyciele i Uczniowie…", - tak witała zaproszonych gości dyrektor Maria Jaworska na uroczystości Zakończenia Roku Herbertowskiego. Listy od rodziny Patrona, dyplomy, nagrody, podziękowania połączone z wręczeniem pamiątkowych statuetek oraz monet z wizerunkiem Zbigniewa Herberta, wspomnienia ks. prałata Witolda Andrzejewskiego, wykład ucznia Andrzeja Mokrzyckiego, zwiedzanie okolicznościowej wystawy w Archiwum Karla Dedeciusa, oraz przedstawienie teatralne "Poeta ofiarowuje światu – róże". to główne punkty programu.
W nocy z 9 na 10 listopada 1938 roku doszło w całych nazistowskich Niemczech do niebywałego pogromu ludności żydowskiej. Ulice miast zostały zasypane odłamkami szkła i kryształów ze zniszczonych żydowskich mieszkań i sklepów. Stąd też wzięła się nazwa tego pogromu. Tamtej nocy zamordowano około 200 osób narodowości żydowskiej, spalono lub uszkodzono 267 (według najnowszych danych – nawet ponad 1000 synagog), zniszczono 7000 – 7500 sklepów i 29 domów towarowych należących do Żydów, zdemolowano 171 domów mieszkalnych, zbezczeszczono prawie wszystkie cmentarze żydowskie, osadzono w obozach koncentracyjnych około 20-30 tys. Żydów. Niepowetowane straty zadano kulturze żydowskiej, niszcząc cenne dzieła sztuki. Płonącym synagogom bezczynnie przyglądała się niemiecka straż pożarna. Nie interweniowała policja. W tym roku przypada 70 rocznica tamtych wydarzeń.
Dnia 29 października delegacja Zespołu Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta w Słubicach uczestniczyła w zorganizowanym spotkaniu Klubu Herbertowskich Szkół. Tym razem odbyło się ono w Warszawie, a gospodarzem uroczystości było XCIX Liceum Ogólnokształcące. Okazja nie lada – urodziny Patrona w Roku Herbertowskim.
"OBCINKA" - turniej klas pierwszych był okazją zaprezentowania swoich upodobań, możliwości, talentów. Wygrali najlepsi. W tym dniu KOTY zostały przyjęte do społeczności uczniowskiej szkoły.

Zdjęcia
Na Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Twórczości Zbigniewa Herberta przybyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu słubickiego. Celem konkursu byla popularyzacja wiedzy o życiu i twórczości naszego PATRONA.

Zdjęcia
"...na nowo ucz się świata..."

Dnia 22 listopada 2008 w Zespole Szkół Licealnych w Słubicach, odbył się III Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości Zbigniewa Herberta. Tegoroczna edycja wpleciona była w obchody Roku Herbertowskiego, świętowanego w całym kraju. Mottem konkursu były słowa poety z wiersza "Podróż": "...na nowo ucz się świata jak joński filozof...".
W dniach 15 – 16.10.2008 w Ludwigsfelde koło Berlina odbyła się międzynarodowa niemiecko – polsko – izraelska konferencja "Młodzież, demokracja i rozwój demokracji w Izraelu, rejonie Brandenburgii i w Polsce".
W świątecznym Dniu Edukacji Narodowej młodzież licealna złożyła życzenia, a zespół teatralny swoim występem uświetnił uroczystości szkolne.

Zdjęcia w GALERII
Joomla Templates - by Joomlage.com