Nasze Liceum Ogólnokształcące umożliwia sukces każdemu uczniowi na miarę jego możliwości, skutecznie przygotowuje do matury, wyposaża absolwenta w umiejętności, które pozwolą mu zaistnieć w dorosłym życiu. Wysokie kwalifikacje zawodowe nauczycieli gwarantują realizację ambitnych działań w zakresie kształcenia i wychowania.

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 


!!! Uwaga maturzyści !!!

W sekretariacie szkoły można odbierać loginy i hasła do konta OKE w celu sprawdzenia własnych wyników maturalnych.


Uwaga uczniowie-kandydaci do I klasy:

Od nowego roku szkolnego uczniowie I klasy dojeżdżający do szkoły otrzymają rekompensatę w wysokości 50% wartości biletu miesięcznego.

Informacja Starostwa Powiatowego w Słubicach.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH 2018

  • 21 SIERPNIA 2018 GODZ. 9:00- POPRAWKOWE EGZAMINY MATURALNE

  • Egzaminy poprawkowe dla uczniów klas I i II

DZIEŃ/DATA

PRZEDMIOT

wtorek

21 sierpnia 2018 godz. 9:00

język niemiecki

gab. 22

wtorek

21 sierpnia 2018 godz. 9:00

chemia

gab. 22

środa

22 sierpnia 2018 godz. 9:00

matematyka

gab. 17

czwartek

23 sierpnia 2018 godz.9:00

język polski

gab. 22

piątek

24 sierpnia 2018 godz. 9:00

 

WOS

historia i społeczeństwo
gab. 22

wtorek

24 sierpnia 2018 godz.9:00

biologia

laborat.biologiczne

Już po raz siódmy Lektorat Języków Obcych Collegium Polonicum zaprosił uczniów do udziału w Konkursie Języka Angielskiego i Niemieckiego.
20 listopada 2017 odbył się pierwszy etap konkursu, w którym wzięło udział ponad 100 uczniów z 10 szkół z regionu.

 

Z naszej szkoły 4 uczennice, spośród 14 finalistów, zakwalifikowały się do finału:

Aleksandra Świdurska – III C
Anna Szoja – II D
Anna Wysoczańska – I C
Maja Herrmann – I C


18 grudnia 2017 r. w Collegium Polonicum
odbył się finał konkursu.

Anna Szoja zajęła drugie miejsce w konkursie języka angielskiego.

W konkursie języka niemieckiego dwie uczennice zajęły wysokie miejsca:

Anna Wysoczańska - drugie miejsce
Maja Herrmann - trzecie miejsce

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

15 grudnia 2017 r. Patrycja Jończyk, uczennica klasy III C, uczestniczyła w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy o Mediach, przeprowadzonym na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Napisana przez nią praca pozwoliła na uzyskanie dyplomu uczestnika etapu okręgowego tej olimpiady.

Gratulujemy!

Opiekun: Marietta Szleszyńska

8 grudnia 2017r. Julia Gołębiowska, uczennica klasy I A, zajęła pierwsze miejsce na Festiwalu Aniołów w Górzycy. Julia wykonała piosenkę o tematyce anielskiej i spośród 11 solistów została wybrana jako najlepsza.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

5 grudnia grupa uczniów z klas pierwszych i drugich pod opieką nauczycielek Marzeny Górnej, Iwony Grabowskiej i Elżbiety Góreckiej zwiedziła berlińskie muzeum figur woskowych Madame Tussauds. To już kolejna wycieczka do tej znanej atrakcji turystycznej zorganizowana przez nauczycielkę języka niemieckiego Marzenę Górną. W muzeum można stanąć oko w oko z takimi znanymi osobami jak Barack Obama, Dawid Bowie, czy też od niedawna (od 20 października tego roku) Donad Trump . Można również zobaczyć współczesnych polityków, aktorów, sportowców czy gwiazdy współczesnej muzyki Pop, np. Rihannę czy Michaela Jacksona. Zwiedzanie muzeum to również ciekawa lekcja historii, ponieważ przy każdej figurze woskowej, można przeczytać życiorys danej osoby i jej znaczenie. Nie każdy wie, że praca nad jedną figurą trwa kilka miesięcy, czasem nawet pół roku i jest wykonywana przez 20 pracowników.

30 listopada grupa uczniów z naszej szkoły, pod opieką nauczycielki historii Stanisławy Nowak oraz Doroty Rutki, wzięła udział w niecodziennej lekcji, przygotowanej przez Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie. Pracownicy naukowi placówki – prof. dr hab. Robert Traba, prof. dr hab. Igor Kąkolewski oraz dr Dominik Pick przedstawili uczniom Centrum Badań Historycznych w Berlinie, które jest jedyną placówką zagraniczną Polskiej Akademii Nauk, prowadzącą własną działalność naukowo-badawczą.

FESTIWAL KSIĄŻKI ILUSTROWANEJ
spotkanie i warsztaty z Iwoną Chmielewską we Frankfurcie nad Odrą

23 listopada 2017 grupa uczniów klas pierwszych i drugich, wraz z opiekunem i nauczycielem języka niemieckiego Marzeną Górną, wzięła udział w spotkaniu i warsztatach rysunkowych odbywających się we Frankfurcie nad Odrą w ramach Festiwalu Książki Ilustrowanej. Bohaterem spotkania była Iwona Chmielewska - polska autorka i ilustratorka książek dla dzieci i dorosłych. W swoich książkach Iwona Chmielewska stawia mądre pytania, które są ważne dla czytelników w każdym kraju i w każdym wieku. Jej dzieła skłaniają do myślenia, są świetnie zaprojektowane, dopracowane graficznie i różnią się od innych znanych nam, tradycyjnych pozycji książkowych. Opatrzone krótkim, zwięzłym tekstem, wciągają czytelników do gry z obrazem. Iwona Chmielewska udowadnia w swoich książkach, że również niewielka ilość słów może pobudzić naszą wyobraźnię, że nie liczy się ilość, ale jakość przekazu. Książki Iwony Chmielewskiej pobudzają do rozwijania wyobraźni i odkrywania otaczającego nas świata za pomocą obrazu.

W sobotę 9 grudnia siedmiu uczniów naszego liceum wzięło udział w ćwierćfinale konkursu matematycznego SUPERMATEMATYK. Uczniowie zmagali się z 10 zadaniami testowymi jednokrotnego wyboru oraz 20 zadaniami wielokrotnego wyboru. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i decyzje o klasyfikacji do półfinału.

23 listopada we Frankfurcie/O odbyły się halowe mistrzostwa piłki nożnej szkół ponadpodstawowych naszych dwóch partnerskich miast Słubic i Frankfurtu/O o puchar mistrza WOWI – WOWI CHAMPIONS-CUP.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce i otrzymała komplet strojów sportowych.

Gratulujemy i dziękujemy!

Szkołę reprezentowali:
Marcel Klukiewicz, Adrian Lejman, Igor Kolczak, Artur Makuch, Szymon Wiencek, Marcel Biały, Adam Tyliszczak, Marcel Górniak.
Opiekun: Iwona Grabowska

Jak co roku grupa naszych uczniów reprezentowała Zespół Szkół Licealnych w Ulicznych Biegach Niepodległości.

10 listopada 2017 pobiegli:

Maksymilian Pazda - I miejsce,
Julia Śmielewicz - I miejsce,
Weronika Maliczak – III miejsce,
Cezary Lalak – V miejsce

Pozostali uczestnicy: Filip Pietrow, Mateusz Adamczuk, Jakub Buka, Patryk Hytry, Adrian Lejman, Natalia Augustyniak, Maria Piórkowska, Marta Zduńczyk.
Opiekun: Iwona Grabowska

Dziękujemy i gratulujemy!!!

10 listopada odbyły się w szkole uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie z klas I C, II A, II D, III A i III C, pod opieką nauczycieli - Marietty Szleszyńskiej i Jolanty Bałdys, przygotowali uroczysty apel. Na zakończenie dyrektor Maria Jaworska podziękowała wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom za piękną lekcję historii.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Joomla Templates - by Joomlage.com