Nasze Liceum Ogólnokształcące umożliwia sukces każdemu uczniowi na miarę jego możliwości, skutecznie przygotowuje do matury, wyposaża absolwenta w umiejętności, które pozwolą mu zaistnieć w dorosłym życiu. Wysokie kwalifikacje zawodowe nauczycieli gwarantują realizację ambitnych działań w zakresie kształcenia i wychowania.

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

3 listopada 2017 odbył się w naszym liceum I etap 41. Olimpiady Języka Niemieckiego organizowany przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. W olimpiadzie tej uczestniczyło 8 uczniów naszej szkoły.
Do drugiego etapu zakwalifikowała się Ania Wysoczańska z klasy 1c.
12 stycznia odbył się drugi etap tej olimpiady. Ania dzielnie poradziła sobie z trudnymi zadaniami.

Gratulujemy!
Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszej uczennicy.
Opiekun: Marzena Górna

W Gazecie Lubuskiej z 11 stycznia 2018 ukazał się ranking lubuskich szkół, w tym liceów.
Znaleźliśmy się w nim na 18-tym miejscu!
Cieszymy się bardzo i jesteśmy dumni!
To był dobry rok dla naszej szkoły!

12.01.2018 w Galerii Małej SMOK odbył się wernisaż malarstwa i rzeźby absolwentki naszej szkoły - Patrycji Krzeptowskiej. Otwarcia wystawy dokonali: wiceburmistrz Słubic – Roman Simiński, kurator Galerii Okno Anna Panek-Kusz oraz sama Patrycja.
Na wernisażu obecni byli również nasi absolwenci i aktualni uczniowie.
Cieszymy się bardzo, że absolwenci naszego liceum osiągają sukcesy w tak wielu różnych dziedzinach!
Patrycji gratulujemy, życzymy dalszego rozwoju i kolejnych wystaw!

10 stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie z organizatorami Festiwalu Nowej Sztuki LABIRYNT. Podczas spotkania Anna Panek-Kusz oraz Tomasz Fedyszyn podziękowali dyrektor szkoły Marii Jaworskiej, koordynatorowi Dorocie Rutce, a przede wszystkim naszym uczniom - wolontariuszom Festiwalu Nowej Sztuki LABIRYNT za zaangażowanie, dobrą współpracę i pomoc w przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu festiwalu.
Do rąk przyjaciół festiwalu powędrowały kalendarze Akademii LABIRYNTU na rok 2018.

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły przygotowują szkolne spotkanie wigilijne dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Tym razem klasa I A z wychowawcą Marzeną Górną i księdzem Jerzym Frejnikiem zaprosiła wszystkich na Jasełka. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd oraz świątecznych życzeń od dyrektor szkoły Marii Jaworskiej. Tego dnia odbywały się również klasowe spotkania wigilijne, a na korytarzach szkolnych można było usłyszeć kolędy i poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

12 grudnia uczniowie klasy IID i IIA pod opieką nauczycielek Joanny Baś, Doroty Rutki i księdza Jerzego Frejnika udali się do Berlina, aby zwiedzić oceanarium należące do znanego berlińskiego ZOO. Liczący trzy piętra budynek zrobił ogromne wrażenie na każdym, prezentując bogactwo fauny i flory pochodzącej z całego globu. Spotkać tu można było nie tylko rzadkie gatunki ryb głębinowych, ale też meduzy, żółwie, węże i mrówki umieszczone w niesamowitym akwarium. Niektórym udało się nawet uchwycić piękne okazy w obiektywach aparatów. Grudniową wizytę w Berlinie dopełnił jarmark bożonarodzeniowy na Alexanderplatz. Każdy poczuł atmosferę świąt i żal było opuszczać to piękne miasto. Mimo wietrznej i dżdżystej pogody tego dnia, ciekawa lekcja biologii oraz świątecznie udekorowany Berlin sprawiły, że wszyscy wrócili z uśmiechami na twarzy.

Już po raz siódmy Lektorat Języków Obcych Collegium Polonicum zaprosił uczniów do udziału w Konkursie Języka Angielskiego i Niemieckiego.
20 listopada 2017 odbył się pierwszy etap konkursu, w którym wzięło udział ponad 100 uczniów z 10 szkół z regionu.

 

Z naszej szkoły 4 uczennice, spośród 14 finalistów, zakwalifikowały się do finału:

Aleksandra Świdurska – III C
Anna Szoja – II D
Anna Wysoczańska – I C
Maja Herrmann – I C


18 grudnia 2017 r. w Collegium Polonicum
odbył się finał konkursu.

Anna Szoja zajęła drugie miejsce w konkursie języka angielskiego.

W konkursie języka niemieckiego dwie uczennice zajęły wysokie miejsca:

Anna Wysoczańska - drugie miejsce
Maja Herrmann - trzecie miejsce

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

15 grudnia 2017 r. Patrycja Jończyk, uczennica klasy III C, uczestniczyła w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy o Mediach, przeprowadzonym na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Napisana przez nią praca pozwoliła na uzyskanie dyplomu uczestnika etapu okręgowego tej olimpiady.

Gratulujemy!

Opiekun: Marietta Szleszyńska

8 grudnia 2017r. Julia Gołębiowska, uczennica klasy I A, zajęła pierwsze miejsce na Festiwalu Aniołów w Górzycy. Julia wykonała piosenkę o tematyce anielskiej i spośród 11 solistów została wybrana jako najlepsza.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

5 grudnia grupa uczniów z klas pierwszych i drugich pod opieką nauczycielek Marzeny Górnej, Iwony Grabowskiej i Elżbiety Góreckiej zwiedziła berlińskie muzeum figur woskowych Madame Tussauds. To już kolejna wycieczka do tej znanej atrakcji turystycznej zorganizowana przez nauczycielkę języka niemieckiego Marzenę Górną. W muzeum można stanąć oko w oko z takimi znanymi osobami jak Barack Obama, Dawid Bowie, czy też od niedawna (od 20 października tego roku) Donad Trump . Można również zobaczyć współczesnych polityków, aktorów, sportowców czy gwiazdy współczesnej muzyki Pop, np. Rihannę czy Michaela Jacksona. Zwiedzanie muzeum to również ciekawa lekcja historii, ponieważ przy każdej figurze woskowej, można przeczytać życiorys danej osoby i jej znaczenie. Nie każdy wie, że praca nad jedną figurą trwa kilka miesięcy, czasem nawet pół roku i jest wykonywana przez 20 pracowników.

Joomla Templates - by Joomlage.com