brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Biuro Regionalne Woj. Lubuskiego w Brukseli informuje, iż Komisja Europejska otworzyła II nabór zgłoszeń do inicjatywy DiscoverEU -skierowanej do 18-letnich Europejczyków, w ramach której, mogą ubiegać się o darmowy bilet na nawet miesięczną podróż po Europie latem przyszłego roku.

Celem DiscoverEU jest stworzenie młodym ludziom okazji do odkrywania bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, poznawania nowych ludzi, uczenia się od innych kultur oraz poczucia, co to znaczy być Europejczykiem. W ramach programu zwycięzcy otrzymają bilet na podróż między 15 kwietnia a 31 października 2019 r., mogąc podróżować przez okres od jednego do trzydziestu dni. Młodzi ludzie mogą też podróżować w grupie do 5 osób.

Do udziału w DiscoverEU mogą zgłaszać się obywatele krajów członkowskich UE urodzeni pomiędzy 1 stycznia 2000 r. a 31 grudnia 2000 r.

Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem Europejskiego Portalu Młodzieżowego, gdzie należy się zarejestrować i podać swój plan podróży. Na portalu znajdują się też szczegółowe informacje i warunki udziału, z którymi należy się zapoznać przed dokonaniem zgłoszenia: https://europa.eu/youth/discovereu_pl

UWAGA:Termin zgłoszenia upływa we wtorek 11 grudnia 2018 o godz. 12.00.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni na podstawie odpowiedzi udzielonych w quizie, składającym się z pięciu pytań wielokrotnego wyboru dotyczących europejskiej kultury i różnorodności, unijnych inicjatyw skierowanych do młodych ludzi, zbliżających się wyborów do parlamentu europejskiego oraz dodatkowego pytania na temat związany z drugą edycją konkursu.

Komisja zachęca do udziału szczególnie osoby mające specjalne potrzeby lub znajdujące się w trudniejszej sytuacji społecznej. Komisja udostępni osobom o specjalnych potrzebach informacje i wskazówki oraz pokryje koszty niezbędnej specjalnej opieki podczas podróży (np. osoba towarzysząca, pies przewodnik dla osób niedowidzących itp.).

W I edycji DiscoverEU udział wzięło 15 tys. młodych Europejczyków. Zachęcamy serdecznie młodych Lubuszan do udziału w inicjatywie!

Co to się działo, co się działo, kiedy pierwszaki I AC i I BD ze sobą rywalizowały!
Show, muzyka, film – a wszystko utrzymane w stylu lat 80-tych.
Uczniowie obu klas, wspólnie z wychowawczyniami – Jolantą Bałdys i Barbarą Druć, „wychodzili ze skóry”, aby zwyciężyć w konkurencjach, przygotowanych przez klasę II A i ich wychowawczynię Marzenę Górną.
Koniec końców wszyscy zwyciężyli, bo dobrze się bawili i z pewnością dali się lepiej poznać całej społeczności szkolnej. Jednak laur zwycięstwa przypadł klasie I AC – gratulujemy!

Jak co roku, podczas odbywających się w Collegium Polonicum Targów Edukacji i Pracy „EDUKACJA-PRACA-KARIERA bez granic”, my również mieliśmy swoje stoisko, na którym uczniowie informowali o szkole, zachęcając do kontynuacji nauki w naszych murach.
Dodatkowo uczniowie klas trzecich wzięli udział w warsztatach „Inżynier automatyk”, „Prawnicy na granicy” oraz „Planowanie kariery”.

21 listopada, w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie, gościliśmy u nas panią prokurator Małgorzatę Filę, która uczniom klas maturalnych przybliżyła problematykę prawa karnego. Uczniowie dowiedzieli się jak w praktyce wygląda zawód prokuratora.
Organizatorem i opiekunem była nauczycielka WOS - Jolanta Bałdys

15 listopada grupa uczniów z uzdolnieniami plastycznymi wzięła udział w spotkaniu i warsztatach z artystą plastykiem, grafikiem, ilustratorem książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych - Piotrem Sochą. Warsztaty odbywały się w ramach Festiwalu Książki Ilustrowanej w Muzeum Kleista we Frankfurcie, a do wspólnego spotkania i pracy nad dużą pracą, przedstawiającą fantastyczne drzewo, zaproszono również uczniów niemieckich.
Rezultat to kolorowe, bajkowe drzewo, które zostanie zaprezentowane podczas kolejnych wydarzeń festiwalowych.
Opiekun; Dorota Rutka

9 listopada - także nasza szkoła świętowała 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Oczywiście odśpiewane były cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", także "Rota", a później inne piosenki legionowe. Dzięki akompaniamentowi granemu na żywo przez uczniów Niepublicznej Społecznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, śpiew zabrzmiał dziarsko, tak jak na to zasługiwał. Drewniane Pudełko Zwane Wyobraźnią przedstawiło krótką etiudę o niełatwej polskiej historii, a na koniec rozstrzygnięto konkurs na najciekawszą dekorację drzwi gabinetów.

Relacja słubickiej HTS

9 listopada, jak co roku, spora grupa naszych uczniów reprezentowała szkołę w Narodowych Ulicznych Biegach Niepodległości, często zajmując bardzo dobre pozycje.

Wyniki:


I miejsce - Julia Kozova - bieg 17
VI miejsce - Paulina Mieczkowska - bieg 17
II miejsce - Patryk Kowalski - bieg 18
III miejsce - Maksymilian Pazda - bieg 18
VI miejsce - Dawid Wojtczak - bieg 18
I miejsce - Patrycja Ślusarz - bieg 19
II miejsce - Julia Groennenboom - bieg 19
III miejsce - Anna Szoja - bieg 19
IV miejsce - Weronika Maliczak - bieg 19
V miejsce - Julia Śmielewicz - bieg 19
I miejsce - Dorian Nowicki - bieg 20

Wszystkim naszym uczniom biorącym udział w biegach i reprezentującym szkołę serdecznie dziękujemy, a tym, którym udało się stanąć na podium - gratulujemy!
Udział wzięli: Julia Kozova, Patryk Kowalski, Maksymilian Pazda, Patrycja Ślusarz, Julia Groennenboom, Anna Szoja, Dorian Nowicki, Paulina Mieczkowska, Aleksandra Grzeszczak, Lucyna Chmurzyńska, Dawid Wojtczak, Filip Pietrow, Jakub Buka, Weronika Maliczak, Julia Śmielewicz, Agata Chmurzyńska.

31 października na szkolnych korytarzach straszyło... ;)

31 października klasa I BD wzięła udział w warsztatach z doradcą zawodowym. Uczniowie, podczas zajęć, poznali swoje cechy osobowości, co może im ułatwić wybór przyszłego zawodu.

Joomla Templates - by Joomlage.com