Nasze Liceum Ogólnokształcące umożliwia sukces każdemu uczniowi na miarę jego możliwości, skutecznie przygotowuje do matury, wyposaża absolwenta w umiejętności, które pozwolą mu zaistnieć w dorosłym życiu. Wysokie kwalifikacje zawodowe nauczycieli gwarantują realizację ambitnych działań w zakresie kształcenia i wychowania.

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 


!!! Uwaga maturzyści !!!

W sekretariacie szkoły można odbierać loginy i hasła do konta OKE w celu sprawdzenia własnych wyników maturalnych.


Uwaga uczniowie-kandydaci do I klasy:

Od nowego roku szkolnego uczniowie I klasy dojeżdżający do szkoły otrzymają rekompensatę w wysokości 50% wartości biletu miesięcznego.

Informacja Starostwa Powiatowego w Słubicach.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH 2018

  • 21 SIERPNIA 2018 GODZ. 9:00- POPRAWKOWE EGZAMINY MATURALNE

  • Egzaminy poprawkowe dla uczniów klas I i II

DZIEŃ/DATA

PRZEDMIOT

wtorek

21 sierpnia 2018 godz. 9:00

język niemiecki

gab. 22

wtorek

21 sierpnia 2018 godz. 9:00

chemia

gab. 22

środa

22 sierpnia 2018 godz. 9:00

matematyka

gab. 17

czwartek

23 sierpnia 2018 godz.9:00

język polski

gab. 22

piątek

24 sierpnia 2018 godz. 9:00

 

WOS

historia i społeczeństwo
gab. 22

wtorek

24 sierpnia 2018 godz.9:00

biologia

laborat.biologiczne

Na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu w biegu na 60 m ppł w kategorii juniorów młodszych (U18) Kuba przybiegł z czasem 7.87, co jest jego nowym rekordem życiowym.
Cieszymy się bardzo i gratulujemy!

Więcej można również przeczytać na portalu Słubice24

W ostatni dzień przed feriami zimowymi działo się u nas dużo, było zdrowo i kolorowo!
W całej szkole odbywały się spotkania z zaproszonymi pracownikami staży pożarnej, prokuratury, policji. W gabinecie geograficznym, w laboratorium przygotowanym przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, można było sobie zbadać poziom cukru we krwi, grubość tkanki tłuszczowej, czy zmierzyć ciśnienie,. Tam również uczono zachowań profilaktycznych i prozdrowotnych. W gabinecie biologii uczennice klasy III C Patrycja Jończyk i Aleksandra Świdurska przygotowały prezentację multimedialną przybliżającą problematykę chorób nowotworowych oraz zachęcającą do profilaktyki antynowotworowej.
Na przerwach można było się posilić przygotowanymi przez uczniów zdrowymi przekąskami i napojami, a także zapoznać się z literaturą promującą zdrowy, aktywny styl życia oraz zdrowe odżywianie.

Organizacja i przeprowadzenie – Zespół d.s. Profilaktyki:
Magdalena Zielińska, Katarzyna Piątek, Iwona Grabowska i Joanna Baś

Czerwona dioda, sygnalizująca dostęp do super szybkiej sieci światłowodowej, zabłysła w naszej szkole 9 lutego - w ostatni dzień przed feriami. To kolejny etap projektu "Rozwój e-usług w powiecie słubickim", o czym szczegółowo można przeczytać w materiale Starostwa Powiatowego w Słubicach.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2081078448575795&id=849758318374487

8 lutego do Walentynek brakowało jeszcze kilka dni, ale ponieważ byłyby to już FERIE - anioł miłości grasował w naszej szkole jeszcze przed feriami – w tłusty czwartek!
Było więc podwójnie słodko.

Samodzielnie wykonane smakołyki (przy mniejszej lub większej pomocy rodziców :) ) zostały sprzedane 8 lutego, dokładnie w tłusty czwartek, na przerwach między lekcjami.
Zebrane pieniądze pomogą przy kolejnych działaniach samorządu uczniowskiego.
Było pysznie!

7 lutego uczniowie zainteresowani pracą w tzw. służbach mundurowych wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami wojska, policji, straży granicznej, straży pożarnej i straży celnej, które odbyło się w Młodzieżowym Centrum Kariery w Słubicach.
Przedstawiciele poszczególnych zawodów mundurowych przedstawili uczniom specyfikę pracy, zasady rekrutacji do zawodu, odpowiadali na pytania, wyjaśniali wszystkie wątpliwości i mity związane z pracą w każdym z zawodów.

31 stycznia 2018 r. w Technikum Leśnym w Starościnie odbyły się zawody piłki siatkowej dziewcząt w ramach Licealiady Powiatowej.
Naszą szkołę reprezentowały:
Martyna Baran, Kinga Bochniak, Natalia Mitrowicz, Wiktoria Nowak, Zosia Nowak, Justyna Pachciarek, Paulina Reus, Patrycja Ślusarz.
W rozgrywkach wzięły udział trzy szkoły średnie naszego powiatu: Technikum Leśne im. prof. Jana Miklaszewskiego w Starościnie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach (dawniej Rolniczak) oraz nasza reprezentacja - Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słubicach.
Nasza drużyna, po zaciętej walce, zajęła II miejsce.
Gratulujemy i dziękujemy!

Opiekun: Iwona Grabowska

Dla 7 licealistów i 9 polskich uczniów z Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie zaczęła się nowa, wielka przygoda artystyczna - pierwsze próby do polsko – niemieckiego, kolejnego projektu edukacyjnego z Brandenburską Orkiestrą Państwową we Frankfurcie, przygotowującego przedstawienie „Romeo. Julia”.
Przez trzy dni, po 8 godzin dziennie, na naszej szkolnej sali gimnastycznej trwały pierwsze próby z choreografami, tancerzami i pedagogiem teatralnym – powstawał szkielet przedstawienia łączącego grę aktorską, taniec i muzykę.
Ta szesnastoosobowa grupa to tylko mała część z ponad 300 polskich i niemieckich uczestników i aktorów wielkiego przedstawienia, które zostanie wystawione pod koniec kwietnia na wielkiej scenie Kleist Forum we Frankfurcie.

Opiekun: Dorota Rutka

Dzień Otwarty w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą oraz spotkanie informacyjne, które miały miejsce 20 stycznia 2018r., rozpoczęły rekrutację polskich uczniów do tej niemieckiej szkoły na poziomie ponadgimnazjalnym.
Tego dnia we wszystkich gabinetach i na korytarzach szkolnych można było porozmawiać z uczniami i nauczycielami szkoły oraz dopytać o szczegóły dotyczące możliwości nauki w tej szkole.
Szczególnie podczas spotkania zorganizowanego dla uczniów polskich gimnazjów oraz ich rodziców, można było dowiedzieć się o zasadach rekrutacji, przebiegu nauki oraz poznać wszystkie ważne terminy związane z rekrutacją do tej niemieckiej szkoły w ramach polsko-niemieckiego projektu szkolnego.
W ramach polsko-niemieckiego projektu szkolnego rekrutację do Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie prowadzi Liceum Ogólnokształcące w Słubicach, pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.
Na spotkaniu obecni byli dyrektorzy obu szkół – Maria Jaworska i Torsten Kleefeld, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Słubicach – Grażyna Bajon, koordynatorzy projektu szkolnego Hannelore Heinemann i Dorota Rutka, przedstawiciel internatu - Mariusz Bursztynowicz oraz polscy uczniowie Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie/O, którzy podczas tego spotkania występowali w roli tłumaczy.

Jakub Czak - uczeń I A - 20 stycznia na mityngu lekkoatletycznym w Łodzi uzyskał czas 7,97 w biegu na 60 m przez płotki, co daje drugi wynik w Europie!

Cieszymy się bardzo i gratulujemy!

Trzymamy kciuki za kolejne starty - najbliższe na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu (11 lutego), a następne na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w lipcu na Węgrzech.

Więcej na: Słubice24

Więcej na: Nasze Słubice PL / www.slubickieinfo.pl

Joomla Templates - by Joomlage.com