Nasze Liceum Ogólnokształcące umożliwia sukces każdemu uczniowi na miarę jego możliwości, skutecznie przygotowuje do matury, wyposaża absolwenta w umiejętności, które pozwolą mu zaistnieć w dorosłym życiu. Wysokie kwalifikacje zawodowe nauczycieli gwarantują realizację ambitnych działań w zakresie kształcenia i wychowania.

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Konkurs „Matematyczne wypieki” – to jedno z wydarzeń Miesiąca Matematyki.
23 marca, w dniu podsumowującym wszystkie matematyczne wydarzenia, rozstrzygnięty został i ten konkurs.
Zwyciężyła Wiktoria Fik z klasy I C i jej ciasto „kalkulator”, II miejsce – Natalia Mitrowicz z II A i ciasto „Pitagoras” (w imieniu Natalii nagrodę odebrał kolega z klasy)

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom zazdrościmy pomysłowości i kunsztu cukierniczego.

14 marca w turnieju CZAR PAR wystartowało 18 par + 1 drużyna jednoosobowa.
Zwycięzcy turnieju zostali nagrodzeni podczas podsumowania całego Miesiąca Matematyki – 23 marca 2018.

I miejsce: Adam Wójtowicz i Michał Dąbrowski z III A,
II miejsce: Karolina Stefaniak i Marek Kozłowski z III A,
III miejsce: Światosław Bawdys z I A

CZAR PAR to ogólnopolska zabawa ze Stowarzyszeniem Doskonalenia i Rozwoju 4improve pod patronatem Ministra Edukacji. W tym roku odbywała się pod hasłem "Matematyka od kuchni".

21 marca 2018 odbył się w naszym liceum Dzień Języków Obcych. Dzień ten zaczęliśmy od konkursu wiedzy z języka angielskiego i niemieckiego, w którym wzięło udział 21 uczniów klas pierwszych i drugich. Pytania konkursowe z obu języków obejmowały zadania zarówno ze struktur gramatycznych jak i ogólną wiedzę o państwach. Zadaniem konkursu jest wyłonienie Mistrza Języków Obcych oraz zachęcanie uczniów do doskonalenia umiejętności językowych i poszerzania wiedzy na temat kultury i tradycji krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Wyniki będą wkrótce podane.
Po konkursie odbyła się degustacja potraw. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i pokazali swoje zdolności kulinarne. Jedzenie było doskonałe i było w czym wybierać. Tego nie da się opisać słowami, zdjęcia mówią same za siebie.

Tradycją naszej szkoły stał się już udział w wykładach na Uniwersytecie Zielonogórskim z serii "Deutsch na lUZie". W tym roku grupa 31 uczniów brała udział wykładzie dr Piotra Bartelika pod tytułem "Wenn man nur Bahnhof versteht, bei der Prüfung wie auf glühenden Kohlen sitzt und sie nur mit Ach und Krach besteht – o frazeologizmach, egzaminie maturalnym i nie tylko". Wykład dotyczył frazeologizmów, których dosłownie nie tłumaczymy na język polski. Niektóre z nich znałam jako idiomy. Żeby więcej się dowiedzieć, jaka jest różnica między frazeologizmami, a idiomami, trzeba spytać nasze specjalistki, czyli polonistki :)
Przed wykładem odbył się quiz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Co prawda nie zajęliśmy żadnego miejsca, ale dobrze się bawiliśmy i dużo dowiedzieliśmy.
Oczywiście w czasie przerwy nie mogło zabraknąć "Zośki" na korytarzach uczelni. Nasi maturzyści, i nie tylko, pokazali innym, że potrafią się bawić. Szkoda by było, żeby ta tradycja zniknęła z korytarzy naszej szkoły. Trzeba pomyśleć, jak ją zatrzymać w naszym liceum :)

Opiekunami wycieczki były: Elżbieta Górecka, Kamilla Kędzierska-Kolendo i Marzena Górna.
Marzena Górna

20 marca – już po raz czwarty odbyły się Mistrzostwa szkoły w rozwiązywaniu SUDOKU – jedno z wydarzeń Miesiąca Matematyki.

W tym roku tytuł Mistrza zdobył niepokonany Marek Kozłowski (ubiegłoroczny mistrz).


Gratulujemy!

16 marca w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Recytatorski.

 

 

 

 

 

Laureatami zostali:

 • I m-ce Roman Matveev
 • II m-ce Nicole Mieszkowicz
 • III m-ce Justyna Kochinke

Wyróżnienia:

 1. Sviatoslav Bavdys
 2. Emilia Sukiennik

21 marca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny skierowany do szkół podstawowych. Laureatami tego konkursu są:

 • I m-ce Klaudia Michalska, SP w Białkowie
 • II m-ce Wiktoria Sawko, SP w Białkowie
 • III m-ce Wiktoria Kawał, SP w Białkowie
  opiekun: Anna Pikuła

Wyróżnienia:

 1. Sabina Kusz, SP w Kunowicach
 2. Herbert Kania, SP w Kunowicach
  opiekun: Katarzyna Jakubiak

Gratulujemy uczniom i ich opiekunom.

22 marca został rozstrzygnięty konkurs literacki skierowany do szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku wyjątkowo nie przyznano pierwszego miejsca. Laureatami tego konkursu są:

 • I m-ce --------------
 • II m-ce Aleksandra Dębska, opiekun Justyna Kowalska, Gimnazjum nr 2 2w Słubicach
 • III m-ce Julia Stolarska. opiekun Maria Syktus, Gimnazjum w Górzycy

Gratulujemy uczniom i ich opiekunom.

Wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursów herbertowskich odbędzie się we wtorek 27 marca 2018r. O godzinie 10:00 podczas Gali Dnia Patrona szkoły.

Czuwaj!
W dniach 16-18.03.2018 r. na terenie naszej szkoły miał miejsce biwak harcerski, podczas którego zuchy i harcerze słubickiego hufca (w tym nasi uczniowie) brali udział w różnych grach i zabawach.
W sobotę została zorganizowana gra miejska oraz współzawodnictwo w konkursie MasterChef podczas którego można było skosztować wiele dobrych dań. Wieczorem odbyło się śpiewogranie.
W niedzielę, w południe, biwakowanie dobiegło końca, a uczestnicy pełni pozytywnych wrażeń, wrócili do swych domów.
julka

Pola Szkwarek z klasy II C oraz Ania Szoja z klasy II D wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Orzeł Biały – nasza duma” ogłoszonym przez kancelarię Senatu, pod patronatem marszałka Senatu.
Wykonane na konkurs prace zostały wysłane do biura senatora Władysława Komarnickiego w Gorzowie.
podziwiamy, trzymamy kciuki i czekamy na ocenę oraz dalszy bieg konkursu.
Opiekun, nauczycielka historii - Stanisława Nowak

15 marca, gimnazjaliści z powiatu słubickiego brali udział w XI Powiatowym Konkursie Chemicznym dla Gimnazjalistów. Hasłem tegorocznego konkursu, który jak co roku odbywa się u nas w szkole, jest: "Polscy chemicy, ich odkrycia i wkład w rozwój nauki, gospodarki i ochrony środowiska".
Tego dnia uczniowie zmagali się z testem na temat powiązań chemii ze środowiskiem. Wcześniej wykonali pracę plastyczną (plakat, gazetka) lub pisemną na temat osiągnięć polskich chemików.

W liceum nowa, świecka tradycja! Korytarze szkolne przestały być miejscem odpoczynku, spożywania drugiego śniadania, wypijania kolejnej kawy, rozmów czy powtarzania słówek lub wzorów matematycznych albo chemicznych (o powtarzaniu lektur nie wspomnę) – to wszystko powoli przechodzi w przeszłość... teraz króluje tu... "zośka". A wszystko za sprawą maturzystów, którzy w ten sposób koją skołatane nerwy... Dlatego nie straszne im sprawdziany, powtórki, czy kartkówki – rozluźnione grą mięśnie nie drżą - nawet w obliczu najgorszego maturalnego zadania, a zrelaksowany na przerwie mózg natychmiast przystępuje do pracy... i oceny jak marzenie...
Życzymy Wam tego z całego serca! :)

Joomla Templates - by Joomlage.com