Nasze Liceum Ogólnokształcące umożliwia sukces każdemu uczniowi na miarę jego możliwości, skutecznie przygotowuje do matury, wyposaża absolwenta w umiejętności, które pozwolą mu zaistnieć w dorosłym życiu. Wysokie kwalifikacje zawodowe nauczycieli gwarantują realizację ambitnych działań w zakresie kształcenia i wychowania.

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 


!!! Uwaga maturzyści !!!

W sekretariacie szkoły można odbierać loginy i hasła do konta OKE w celu sprawdzenia własnych wyników maturalnych.


Uwaga uczniowie-kandydaci do I klasy:

Od nowego roku szkolnego uczniowie I klasy dojeżdżający do szkoły otrzymają rekompensatę w wysokości 50% wartości biletu miesięcznego.

Informacja Starostwa Powiatowego w Słubicach.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH 2018

  • 21 SIERPNIA 2018 GODZ. 9:00- POPRAWKOWE EGZAMINY MATURALNE

  • Egzaminy poprawkowe dla uczniów klas I i II

DZIEŃ/DATA

PRZEDMIOT

wtorek

21 sierpnia 2018 godz. 9:00

język niemiecki

gab. 22

wtorek

21 sierpnia 2018 godz. 9:00

chemia

gab. 22

środa

22 sierpnia 2018 godz. 9:00

matematyka

gab. 17

czwartek

23 sierpnia 2018 godz.9:00

język polski

gab. 22

piątek

24 sierpnia 2018 godz. 9:00

 

WOS

historia i społeczeństwo
gab. 22

wtorek

24 sierpnia 2018 godz.9:00

biologia

laborat.biologiczne

15 marca, gimnazjaliści z powiatu słubickiego brali udział w XI Powiatowym Konkursie Chemicznym dla Gimnazjalistów. Hasłem tegorocznego konkursu, który jak co roku odbywa się u nas w szkole, jest: "Polscy chemicy, ich odkrycia i wkład w rozwój nauki, gospodarki i ochrony środowiska".
Tego dnia uczniowie zmagali się z testem na temat powiązań chemii ze środowiskiem. Wcześniej wykonali pracę plastyczną (plakat, gazetka) lub pisemną na temat osiągnięć polskich chemików.

W liceum nowa, świecka tradycja! Korytarze szkolne przestały być miejscem odpoczynku, spożywania drugiego śniadania, wypijania kolejnej kawy, rozmów czy powtarzania słówek lub wzorów matematycznych albo chemicznych (o powtarzaniu lektur nie wspomnę) – to wszystko powoli przechodzi w przeszłość... teraz króluje tu... "zośka". A wszystko za sprawą maturzystów, którzy w ten sposób koją skołatane nerwy... Dlatego nie straszne im sprawdziany, powtórki, czy kartkówki – rozluźnione grą mięśnie nie drżą - nawet w obliczu najgorszego maturalnego zadania, a zrelaksowany na przerwie mózg natychmiast przystępuje do pracy... i oceny jak marzenie...
Życzymy Wam tego z całego serca! :)

Czy wiecie, że 14 marca jest Święto Matematyki? W związku z tym w naszej szkole, tak jak w wielu szkołach w całej Polsce, odbyły się kolejne matematyczne zmagania w ramach Miesiąca Matematyki. Uczniowie rywalizowali tego dnia w turnieju „Czar par”. Tegorocznym ogólnopolskim hasłem jest „Matematyka od kuchni” i wszystkie zadania były w różny sposób związane z tematyką kuchenną.

8 marca po szkole krążyła grupa eleganckich mężczyzn i obdarowywała każdą panią i dziewczynę miłym uśmiechem i wiosennym tulipanem.
Bardzo miły gest - dziękujemy!

6 marca br. w Starostwie Powiatowym odbył się konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Obrony Cywilnej. Brali w nim udział uczniowie klasy I A, pod opieką pani Iwony Grabowskiej. Drugie miejsce w kwalifikacji zespołowej zdobyły Aleksandra Grzeszczak wraz z Weroniką Karp. W kwalifikacji indywidualnej III miejsce - Aleksandra Grzeszczak, IV miejsce - Weronika Karp oraz VI miejsce - Patryk Piechowiak.
Gratulujemy!

Nie wszyscy w weekend odpoczywają...
Grupa naszych uczniów biorąca udział w projekcie edukacyjnym Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we Frankfurcie w pierwszy weekend marca odpoczywała wprawdzie od szkoły, ale w oba weekendowe dni, od rana do późnego popołudnia wylewała „siódme poty” na próbach przygotowujących spektakl „Wielkie uczucia”.
Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie tekstów samych uczniów inspirowanych sztuką „Romeo i Julia”, a muzycznie ilustrowany będzie muzyką Sergiusza Prokofiewa do baletu o tym samym tytule.
Podczas obu weekendowych dni, biorący udział w projekcie polscy i niemieccy uczniowie z wielu szkół po obu stronach Odry, tańczyli, poprawiali swoją grę aktorską, nagrywali filmy uzupełniające przedstawienie, przymierzali kostiumy lub brali miary do ich przygotowania – wszystko po to, aby szykowane przedstawienie było „zapięte na ostatni guzik” i wypadło jak najlepiej.
Finał projektu to trzy przedstawienia 28 i 29 kwietnia w Kleist Forum we Frankfurcie, na które już teraz serdecznie zapraszamy!

Koordynator projektu i opiekun grupy z LO
Dorota Rutka

I miejsce w konkursie plastyczno-fotograficzno-historycznym "Moja szkoła/przedszkole w wolnej, niepodległej Polsce". Konkurs został zorganizowany przez słubicki oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego, a adresowany był do nauczycieli i pracowników placówek oświatowych.
Zwycięska praca, wyróżniona była wśród wielu, wielu realizacji nadesłanych na konkurs słubickiego zarządu ZNP, a objętego patronatem starosty słubickiego Marcina Jabłońskiego oraz burmistrza Słubic Tomasza Ciszewicza.

Autorzy pracy: Maria Jaworska, Jolanta Góra, Dorota Rutka i Iwona Grabowska.

Jesteśmy dumni i dziękujemy!

Radni sejmiku wojewódzkiego przyznali na ten cel dofinansowanie w wysokości 1 mln zł.
..."nowa hala ma mieć powierzchnię 1000 m2, gotowy jest już jej projekt, a całość ma kosztować około 4,5 mln zł"... - cytat z materiału, który ukazał się na profilu Starostwa Powiatowego w Słubicach.

Więcej informacji w załączonym materiale na www.slubice24.pl
http://www.slubice24.pl/wiadomosci/aktualnosci/11949-jest-dofinansowanie-na-budowe-sali-przy-ogolniaku

Nie wszyscy w ferie tylko "leniuchowali" ;) i zbierali siły na następny semestr.
Uczniowie biorący udział w projekcie edukacyjnym Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we Frankfurcie również w czasie ferii mieli próby przygotowujące przedstawienie "Wielkie uczucia". Scenariusz powstał na podstawie tekstów uczniów biorących udział w projekcie, inspirowanych utworem "Romeo i Julia".
Premiera przedstawienia - 28 kwietnia w Kleist Forum we Frankfurcie.

Opiekun i koordynator projektu: Dorota Rutka

Ferie,ferie ... i po feriach. A tak czekali na nie uczniowie województwa lubuskiego; także uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słubicach. Po wytężonej pracy wszystkich nadszedł czas dwutygodniowego odpoczynku. A przydał się bardzo...Na ostatnim posiedzeniu Rady Pedagogicznej podsumowano mijający semestr. Był udany. Zapowiadał to już we wrześniu raport CKE prezentujący wyniki matury – okazało się, że poziom zdawalności w słubickim liceum wyniósł 100%, wyniki uczniów na maturze pisemnej z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym okazały się wysokie, a z języka polskiego, j, niemieckiego i historii - wyższe niż średnia w kraju i w województwie. Cieszą także wysokie wyniki z języka angielskiego, biologii, geografii i informatyki i niezłe z matematyki, chemii, fizyki i wiedzy o społeczeństwie. Zapracowali na ten wynik i uczniowie, trzy lata przygotowujący się do tego ważnego egzaminu i kadra – składająca się egzaminatorów, doświadczona i szczycąca się tym, że sześciu jej przedstawicieli zostało uhonorowanych najwyższym odznaczeniem resortowym – medalem KEN.

Joomla Templates - by Joomlage.com