brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Rozpoczynamy rekrutację polskich uczniów do Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą na rok szkolny 2020/2021.

 

  • Do 27 marca 2020 w sekretariacie Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach przyjmujemy podania oraz świadectwa ukończenia VII klasy szkoły podstawowej w Polsce.
  • 4 kwietnia 2020 (sobota) o godz. 11:00, w Zespole Szkół Licealnych w Słubicach, odbędzie się pisemny test znajomości języka niemieckiego.
  • W dniach 25-27 maja 2020 osoby z najwyższym wynikiem testu pisemnego odbędą rozmowę kwalifikacyjną (w j.niemieckim) w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą.

 

 

Uwaga!

Zebrania z rodzicami - czwartek 26 września:

  • klasy I - 16:30 z dyrekcją na auli, 17:00 z wychowawcami,
  • klasy III - 17:00 z dyrekcją na auli, potem z wychowawcami,
  • klasy II - 17:00 z wychowawcami

Uczniowie klas II AC i II BD razem ze swoimi wychowawczyniami Jolantą Bałdys i Barbarą Druć przez kilka dni poznawali Kraków - stare miasto, Sukiennice, Kościół Mariacki, uliczki starego Kazimierza, Wawel, odwiedzili również Smoka Wawelskiego

Do matury można (i trzeba!) przygotowywać się tradycyjnie, ale można też w ten sposób - uczestnicząc w zajęciach z mikrobiologii na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Uczeń podczas zajęć z najnowocześniejszym mikroskopem elektronowym: - Tyle bakterii jeszcze w życiu nie widziałem!!!

16 września nasi trzecioklasiści, z wychowawcami Mariettą Szleszyńską i Marzeną Górną, uczestniczyli w Salonie Maturzystów w Szczecinie.

W piątek 13 września uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w koncercie Kamila Karmelity i wysłuchania utworów granych na mało znanym instrumencie - marimbie. Koncert poprowadził pierwszy nauczyciel Kamila Karmelity i obecnie nauczyciel muzyki w naszej szkole - Piotr Janoś. Właściwie były to dwa koncerty, aby umożliwić większej grupie młodzieży kontakt z utalentowanym, młodym, ale już wielokrotnie nagradzanym, również na świecie, muzykiem ze Słubic oraz granymi przez niego utworami.
Koncert u nas był koncertem przedpremierowym, bo w niedzielę 15 września Kamil Karmelita grał koncert w kościele NMP w Słubicach.

Uczniowie klasy I A z wychowawcą Iwoną Grabowską wybrali najlepszy sposób na integrację i wzajemne poznanie się - spływ kajakowy piękną rzeką Pliszką. Pogoda dopisała, a klasa wykazała się KLASĄ! To nic, że nie zawsze i nie od razu wszystko wychodziło! Spokój, ale i reagowanie śmiechem na wszelkie trudności w pokonywaniu naturalnych przeszkód na rzece rozładowywało napięcie i pomagało w niejednej sytuacji.
Ta klasa z pewnością lepiej już się zna!

PLANY LEKCJI DLA LICEUM  DLA DOROSŁYCH DOSTĘPNE >>>> TUTAJ <<<<

Grupa naszych uczniów coraz intensywniej przygotowuje się do kolejnej edycji polsko-niemiecko-izraelskiego projektu Building Bridges. Licealiści mieli już okazję spotkać się i trochę poznać z niemiecką grupą, z którą już 16 października poleci na 10 dni do Izraela.
Opiekun i koordynator projektu - Dorota Rutka

Udało się! Mamy kolejne setki tysięcy na budowę sali gimnastycznej przy słubickim Ogólniaku!

Dosłownie kilka minut temu dotarła do nas wspaniała wiadomość z Zielonej Góry!
Podczas dzisiejszej sesji sejmiku wojewódzcy radni przyznali naszemu powiatowi 500 tysięcy złotych na dofinansowanie budowy sali gimnastycznej przy słubickim liceum!
Przypomnijmy, że to już kolejny „prezent” od województwa, które pod koniec ubiegłego roku przyznało milion złotych. Dzięki temu w styczniu budowa sali ruszyła na całego. Efekty?
Spójrzcie na zdjęcie: budynek został już pokryty dachem. Trzymamy kciuki za następne etapy!
‼ Trzeba tu podkreślić szczególną wagę działań wojewódzkiej radnej Marii Jaworskiej oraz członka zarządu województwa Marcina Jabłońskiego, którzy zarówno w poprzedniej, jak i obecnej kadencji, skutecznie zabiegali o tę inwestycję. Dziękujemy!

Przypominamy!
 
Trwa zbiórka używanych okularów, którą zainicjowała fundacja Okuliści dla Afryki.
Zbieramy okulary korekcyjne tzw. zwykłe plusy i minusy (nie cylindryczne) oraz okulary przeciwsłoneczne. Kompletne, nie porysowane (zwłaszcza w centrum), umyte wodą z płynem do naczyń i zapakowane w zwykły woreczek foliowy, tzw. śniadaniowy. Możliwie z opisem: OP... (oko prawe), OL... (oko lewe).
 
Okulary można zostawiać na dole przy szatni lub w bibliotece szkolnej.
Zbiórkę zakończymy w poniedziałek 16 września.

Więcej o akcji na: www.okuliscidlaafryki.pl
Joomla Templates - by Joomlage.com